Opuštěné sanatorium Trocnov nabídne radnice k prodeji

13.10.2021
Roman Kořinek

Několik měsíců prázdný objekt přilákal do Karlových Varů zájemce, který oslovil vedení města s nabídkou odkupu. Radnice se touto nabídkou začala zabývat a rozhodla se, jít cestou veřejné nabídky k prodeji. To znamená, že záměr prodeje bude oficiálně zveřejněn a bude záležet, kolik zájemců se přihlásí a jakou cenu nabídnou.

„Máme udělán odhad a máme stanovenu cenu, pod kterou objekt nehodláme prodat. Tu samozřejmě nezveřejníme a budeme čekat, kolik kdo nabídne,“ vysvětluje primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).

Sanatorium Trocnov ležící v lázeňském území krajského města bylo v minulosti pronajaté soukromému subjektu. Tomu ale na jaře letošního roku vypršela nájemní smlouva a objekt je od té doby prázdný. „Vymýšleli jsme co dále s tímto historickým objektem, který nutně potřebuje rekonstrukci. Pak přišel zájemce o koupi, proto jsme začali o této variantě uvažovat,“ doplnil náměstek primátorky Tomáš Trtek (ANO).

Původně ale vedení radnice přemýšlelo o možnosti, že by Trocnov sloužil jako ubytovací kapacita pro klienty městských Alžbětiných lázní.  Žádost o zařazení Trocnova mezi lázeňská zařízení ale město nezískalo a proto se prodej tohoto objektu jeví jako nejlogičtější řešení.

„Bavíme se o desítkách milionů korun.  Pokud se přihlásí více zájemců, budeme klasicky dražit a objekt získá ten, kdo nabídne nejvíce.  Očekáváme, že v případě více zájemců cena poroste. Pokud by se tak nestalo a cenové nabídky byly nižší, objekt prodávat nebudeme a město si ho ponechá,“ dodal náměstek primátorky.

Zdroj: vz


Témata:

Nepřehlédněte