Najít práci je někdy obtížné. Ostravská univerzita chystá kariérní festival

Ostravská univerzita připravila na příští týden třídenní on-line kariérní festival nazvaný Za kariérOU. Kromě nabídek práce, praxí nebo stáží budou jeho součástí také streamy se zaměstnavateli, motivačními přednáškami a workshopy nebo on-line koncertem. Festival potrvá od 12. do 14. dubna.

„Hledat práci v době globální pandemie je obtížné, mnoho firem se zdráhá přijímat nové zaměstnance a navazování pracovních kontaktů celkově vázne. Značný podíl pracovních příležitostí se uchazečům o práci podaří najít právě na základě známostí nebo osobních kontaktů. Ostravská univerzita se proto na potřeby pracovního trhu rozhodla reagovat zábavnou a interaktivní formou. Na kariérním festivalu postaví své virtuální stánky nejen soukromé a státní firmy, ale také neziskové organizace nebo školy,“ uvedla Fremrová.

Chcete změnit práci? Tohle je 10 aktuálně nejžádanějších profesí

Program účastníkům nabídne kromě klasického kariérního poradenství také moderované talkshow se zástupci firem, on-line pohovory s personalisty nebo panelovou diskusi zástupců českých firem. „Návštěvníkům festivalu nabízíme možnost porovnat všechny výhody i úskalí práce pro různé organizace a najít mezi nimi cestu k jejich vysněnému povolání. Podařilo se nám získat státní i soukromé firmy, malé neziskové organizace i velké společnosti. Myslíme i na podnikavé studenty, pro které máme připraveny rady a tipy, jak rozjet svůj vlastní byznys,“ uvedla vedoucí poradenského centra Kamila Hýbnerová.

Podobně jako Ostravské univerzita své aktivity kvůli pandemii koronaviru do on-line prostoru přesouvají i další instituce. Například VŠB – Technická univerzita Ostrava takto před několika týdny připravila den otevřených dveří či svůj pracovní veletrh kariéra+.

adp/ČTK

6.4.2021
Státní podnik Povodí Odry se pravidelně potýká s krádežemi záchranných prvků umístěných u nebezpečných jezů...
31.3.2021
Festival Colours of Ostrava nebude ani letos. Pořadatelé dnes oznámili, že ročník přesouvají na červenec...
25.3.2021
Policie obvinila třicetiletého ostravského obchodníka s ojetými vozy. Podle nich u nabízených aut systematicky přetáčel...
23.3.2021
Nový domov pro seniory s kapacitou 84 lůžek by se mohl v září začít stavět...
23.3.2021
Studenti a další příznivci tradičního ostravského Majálesu letos o tuto akci kvůli pandemie koronaviru znovu...
19.3.2021
Škodu minimálně 500 tisíc korun způsobil podle policie gang zlodějů, který se v okolí Třince...
18.3.2021
Opavský magistrát od 20. března otevře dětská hřiště, kterých je ve městě 40. Město je...
15.3.2021
Opavští senioři a všichni další obyvatelé, kteří si nedokážou zajistit v době epidemie koronaviru stravování,...
15.3.2021
Před 82 lety začala okupace zbytku Čech a Moravy německými vojsky, tímto krokem tak zanikla...
12.3.2021
V městské sportovní hale Slávie v Havířově na Karvinsku vznikne velkokapacitní centrum pro očkování proti...
Reklama