Potravinová banka pomáhá: Respirátory pro sociálně slabé dorazily do Ostravy

respir

Do potravinové banky v Ostravě dnes hasiči přivezli 406 tisíc respirátorů třídy FFP2 od Správy státních hmotných rezerv. V nejbližších dnech budou rozdělovány sociálně slabým lidem – bezdomovcům, matkám samoživitelkám a dalším. 

Část respirátorů bude rozvážet banka, část odběratelů si pro pomůcky přijede sama. „Zítra už máme nasmlouvaných 50 nebo 60 našich organizací, které si přijedou. Myslím si, že po neděli už by ty respirátory mohly být dány cílovým skupinám. Je to na organizacích, jak si to zorganizují, věřím, že někteří budou už v pátek distribuovat,“ řekla Keprdová.

Nákladní vůz s přívěsem dorazil k ostravské potravinové bance krátce po 10:30 a více než 20 palet se neprodleně začalo vysokozdvižným vozíkem vykládat do skladu banky. Více než 220 tisíc respirátorů bude banka distribuovat organizacím, jako jsou Armáda spásy, Charita či Slezská diakonie. Téměř 180 tisíc respirátorů pak dostane Moravskoslezský kraj, který je bude dál přerozdělovat mezi obce a města.

Slaný proti sociálně slabým: Nebudou mít nárok na doplatek na bydlení

„Potravinová banka momentálně spolupracuje s 50 organizacemi, buď jako členy, nebo odběrateli, a na všecky tyto služby půjdou tyto respirátory. Jsou to lidé bez domova, nebo to jsou matky samoživitelky, nebo to můžou být sociálně slabí občané a rodiny,“ řekla manažerka banky.

„Někteří lidé, kteří berou dávky hmotné nouze, mají nárok na příspěvek 500 korun. My to chceme dát lidem, kteří si na to nešáhnou. To jsou babičky, které zůstaly samy a mají hluboko do kapsy, nebo matky samoživitelky, prostě lidé, kteří si nešáhnou na dávku hmotné nouze,“ uvedla Keprdová.

Minulý týden banka distribuovala roušky, hlavním jejím posláním je ale rozvážet lidem v nouzi potraviny, které by jinak skončily v koši. Ve skladu má hlavně základní potraviny, ale třeba i kávu nebo bonbony. Od začátku roku už banka navezla 140 tun potravin. „Loni jsme měli za celý rok 611 tun, takže ten nárůst je enormní,“ řekla manažerka.

adp/ČTK

7.5.2021
Opavský majáles bude mít letos kvůli protiepidemickým opatřením podobu autokoncertu. Programem bude návštěvníky provázet opavský...
5.5.2021
Kulturně sportovní spolek Elegant připravil deset komentovaných cyklistických vyjížděk za historií, kulturou a přírodou Ostravy....
3.5.2021
Vystát frontu před školou, prokázat se negativním testem na covid-19 a pak v roušce zasednout...
26.4.2021
Moravskoslezský kraj chce i v příštím školním roce pokračovat se stipendii, jejichž cílem je zvýšit...
22.4.2021
Sedmatřicetiletého řidiče dnes v ulicích Havířova na Karvinsku pronásledovali policisté, použít museli i zbraň. Po...
22.4.2021
Strážníci sesbírali z ulic Ostravy letos přes tisíc stříkaček po narkomanech. Na aplikační pomůcky narážejí...
21.4.2021
Janáčkova filharmonie Ostrava uvede on-line Trojkoncert Ludwiga van Beethovena. V sále Domu kultury města Ostravy...
21.4.2021
Přes milion korun rozdělilo město Ostrava mezi neziskové organizace, které postihla opatření zamezující šíření nemoci...
9.4.2021
Ostravská univerzita připravila na příští týden třídenní on-line kariérní festival nazvaný Za kariérOU. Kromě nabídek...
6.4.2021
Státní podnik Povodí Odry se pravidelně potýká s krádežemi záchranných prvků umístěných u nebezpečných jezů...
Reklama