Stále lepší situace. Ostravská nemocnice ukončila provoz poslední covidové jednotky

Městská nemocnice Ostrava (MNO) ukončila provoz poslední covidové jednotky. Péči o pacienty s covidem-19 převzala běžná oddělení.

„Poslední standardní covidová stanice se změnila zpět na Geriatrii F v průběhu víkendu, po úklidu pokojů je po téměř 16 měsících k dispozici příslušnému oddělení. Pacienty pozitivní na covid-19 jsou připravena přijímat jednotlivá oddělení nemocnice podle základního onemocnění, každé si vyčlenilo kapacitu pro jejich hospitalizaci. Zachováno zůstává také místo pro intenzivní péči na ARO,“ uvedl ředitel nemocnice Petr Uhlig.

V nemocnici je aktuálně jediný covidový pacient na standardním oddělení Geriatrie F. Na ARO zůstávají čtyři postcovidoví pacienti s těžkými poškozeními plic a jiných orgánů, stále potřebují intenzivní péči. „O nejvyšší počet pacientů pozitivních na covid-19 se zaměstnanci Městské nemocnice Ostrava starali v první polovině ledna, konkrétně 12. ledna se jednalo o 138 pacientů,“ uvedla Vojkovská.

Očkování proti covidu: Jak se připravit a co od toho čekat?

Nemocnice funguje v běžném režimu včetně plánovaných operací. „Nacházíme se v situaci, kdy si personál zaslouženě vybírá dovolenou, zároveň se ale jednotlivá pracoviště snaží naplno vrátit k běžnému provozu,“ řekla náměstkyně pro ošetřovatelskou péči Marcela Murasová. „Stále provozujeme pracoviště, která se vybudovala navíc, a kde pracuje personál, který na svých odděleních samozřejmě chybí. Jedná se o dvě antigenní odběrová centra, odběrový stan PCR a očkovací centrum,“ dodala.

Městská nemocnice Ostrava má 1 922 zaměstnanců. První dávku vakcíny má 86 procent z nich a druhou dávku 78 procent. V pracovní neschopnosti kvůli covidu-19 jsou tři nezdravotničtí pracovníci. Nejvíc nakažených zaměstnanců bylo loni v prvním listopadovém týdnu, a to 139.

vlb/ČTK

8.6.2021
V Opavě v pondělí utonul jedenáctiletý chlapec. Hocha, kterého vpodvečer hledali policisté a hasiči, po...
7.6.2021
Krnovská radnice chce přilákat turisty, pokračuje proto s programem výhod. Za nocleh v ubytovacích zařízeních...
1.6.2021
Téměř 2 500 kilometrů, 20 tisíc nastoupaných metrů a minimálně 800 hodin chůze během tří...
24.5.2021
Frenštát pod Radhoštěm na Novojičínsku podpoří podnikatele, kteří kvůli koronavirovým opatřením museli ve městě zavřít...
21.5.2021
Většina dětí, které byly hospitalizovány v Ostravě-Vítkovicích a Olomouci měla nedostatek vitamínu C. Z výsledků...
21.5.2021
Karvinští policisté se zabývají případem fingovaného únosu. V květnu jim svědek na tísňovou linku oznámil,...
13.5.2021
Do Fakultní nemocnice v Ostravě dnes z Polska převezli českého diplomata, který se v Indii...
13.5.2021
Tuny bahna na silnicích, v zahradách a ve spodních patrech desítek rodinných domů. Bouřka doprovázená...
10.5.2021
Rozsáhlý požár vrakoviště automobilů likvidují od rána hasiči v Ostravě-Vítkovicích. Policie uvedla, že masivnímu požáru...
7.5.2021
Opavský majáles bude mít letos kvůli protiepidemickým opatřením podobu autokoncertu. Programem bude návštěvníky provázet opavský...
Reklama