Otravné octomilky nechte vyhladovět, a pak jim vyhlašte boj

Také vám ztrpčují život drobné a otravné mušky octomilky? Při téhle mírné zimě okupují hejna těchto mušek i naši domácnost. Kvůli zbytkům ovoce a jiných potravin řádí v kuchyních a také se zabydlují v květináčích. Jak se jich zbavit? Nejjednodušší je prevence. Když už ale mušky máte ve vaší domácnosti, poradíme, jak na ně.

Octomilky mají rády veškeré zbytky ovoce a zeleniny, ale i některá jídla. Libují si tedy i v odpadkových koších. Potravu najdou i v neudržovaném prostoru v kuchyních. Možná jste si ale všimli, že se jim skvěle daří i v květináčích, kde až někdy přílišná zálivka je jejich líhní a do mokré půdy kladou vajíčka. Pokud tohle všechno víme a odstraníme nedostatky, pak teprve nasadíme proti tomuto otravnému hmyzu ty správné zbraně. Bude to dlouhý boj, protože octomilky se rychle množí a my musíme odstranit všechna slabá místa v domácnosti, kde by našly potravu a místo pro rozmnožování.

Exotické ovoce je ideální do salátů. Použít můžeme mango i avokádo

Past s vůní octa

Ne náhodou se těmto muškám říká octomilky. Mají totiž rády ovoce, které je přezrálé a už i podléhá hnilobě. Však se tomuto hmyzu lidově říká i banánová, octová či ovocná muška.

V první fázi boje proti muškám zkuste jednoduchou past. Nalijte do sklenice trochu jablečného octa a hrdlo uzavřete potravinářskou fólií. Pořádně ji zajistěte kolem hrdla gumičkou a uprostřed udělejte dírku velikosti mušky, aby se jí protáhla. Octomilky zláká vůně octa a protáhnou se otvorem. Cestu ven ale už nenajdou. Místo octa můžete zkusit třeba marmeládu trochu naředěnou vodou, v níž se mušky utopí.

Chutná jim i víno

Muškám ale chutná prakticky vše sladké. Proto lze do pasti nalít i trochu červeného vína. Jako past poslouží i samotná lahev s vínem, kterého necháme po dně asi centimetr. Úzké hrdlo mušky nenajdou a uhynou uvnitř. Vhodnou návnadou je i sojová omáčka.

Mléčně kvašená zelenina.

Mléčně kvašená zelenina dodá tělu potřebné vitamíny a její složení je jen na vás

Než vyhlásíte muškám boj, připomínáme, že prvním krokem je odstranit vše, co by bylo zdrojem jejich potravy. Vše ukliďte, vyneste koše a ovoce dejte do chladničky. Jinak ten boj nikdy neskončí. Pochopitelně, že existuje i chemie na hubení těchto drobných vetřelců. Zabije je spolehlivě skoro každý běžný postřik proti létajícímu hmyzu, ale ruku na srdce, kdo v prostředí kuchyně, kde máme potraviny, by chtěl tenhle radikální způsob použít?

Dnes, 16:00
Pán můj, král Assar, ti posílá meč, princi. Takový najdeš jen ve zbrojnici nejmocnějšího vládce....
Dnes, 15:11
Narodil se 26. února 1930 v Košicích, kam jeho tatínek, kantor, odešel za prací. V...
Facebook Pavol Seriš: Samko Tále
Dnes, 14:55
Symbolicky necelé dva týdny před slovenskými parlamentními volbami (uskuteční se v sobotu 29. února), jejichž...
Dnes, 14:00
Jak také jinak, když se tento zatvrzelý kacíř, Martin Húska, nechtěl svých bludů vzdát? A...
Dnes, 11:30
Vytvořili jste si doma jarní atmosféru nákupem kvetoucích jarních cibulovin? Drobné narcisy, krásné tulipány či...
Dnes, 10:13
Současná česká spisovatelka Eva Filipová se hlavně věnuje tématu společenského chování a gastronomie. Je nejen...
Dnes, 10:00
A to přesto, že kulomet Gatling nepatří mezi zbraně automatické. K nabíjení a odhozu vystřelené...
Dnes, 08:00
Vedení domácnosti není žádná legrace. Proto se musí všechno řádně naplánovat, aby to doma šlapalo...
Včera, 21:29
Bezpečnostní rada státu nedoporučuje občanům České republiky kvůli šíření nového koronaviru cesty do italských regionů...
1989, Berlín, pád komunismu
Včera, 17:30
Původem korejský zakladatel nového náboženského hnutí nazvaného příznačně „Církev sjednocení“ Son-mjong Mun (25. 2. 1920 - 3....
Reklama