Pachatel se vloupal do rodinného domu, další pak do školní jídelny

17.1.2022
Jaroslav Svoboda

Plzeňští policisté řeší hned dva případy vloupání, v jednom případě se jedná o vloupání do rodinného domu, což by vlastně nebylo nijak divné, ve druhém se však jedná o vloupání do školní jídelny. Zda spolu oba činy souvisí, zatím policisté ještě nevědí.

„Dva případy majetkové trestné činnosti se udály v teritoriu policistů obvodního oddělení Plzeň 4. Z minulého čtvrtka na pátek neznámý pachatel násilním vnikl do kanceláře jedné z místních školních jídelen, kterou prohledal. Zřejmě ho zde nic nezaujalo a s nepořízenou objekt opustil. V dalším případě policisté pátrají po pachateli či pachatelích, kteří se vloupali do dalšího rodinného domu. Z domu zmizely zejména starožitnosti za více jak 80 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Oba případy se staly v noci ze 13. na 14. ledna. V tom prvním se neznámý pachatel dostal oknem do vnitřních prostor kanceláře školní jídelny. Tu prohledal, ale asi ho nic nezaujalo a tak zase odešel. Zůstalo po něm však rozbit okno a škoda 1.000,- Kč.

Bezdomovec si užíval víkend v luxusu, když se vloupal do vily. Spal dokonce v jejich posteli

„V druhém případě došlo ke vloupání do rodinného domu, kde se v tu dobu nikdo z majitelů nenacházel. Zloděj využil jejich nepřítomnosti, nejprve násilím vnikl do sklepních prostor domu. Ty prohledal, ale nic neodcizil. Vzhledem k tomu, že tyto prostory nejsou propojené s obytnou částí domu, musel pachatel tyto prostory opustit. Nejprve dalším poškozením skleněné výplně oken na verandě a následně poškozením hlavních vchodových dveří, vnikl do interiéru domu. Ten prohledal a s sebou si odnesl zejména starožitnosti a další věci za více jak 80 tisíc korun. Mimo jiné způsobil hmotnou škodu poškozením zabezpečeného domu za více jak 20 tisíc korun. V poslední době se však nejedná o ojedinělý případ podobného charakteru,“ dodala policejní mluvčí.

Policisté se jednotlivými případy intenzivně zabývají, zjišťují a prověřují získané poznatky, místa činů řádně zadokumentovali, ohledali, zajistili maximálně možný počet stop a po pachateli či pachatelích a odcizených věcech dále pátrají.

Zdroj: Policie ČR


Témata:

Nepřehlédněte