Páchne, ale zatočí se všemi bacily. Objevte tajemství kimči

Další fotky

Kimči – tohle zelí z Korejského poloostrova je učiněný všelék, který se právem řadí mezi pět nejzdravějších jídel světa. Korejci jsou na svůj národní pokrm také patřičně hrdí. Dokonce při focení místo „sýr“ nebo „cheese“ s úsměvem na tváři volají „kimči“. A že trochu smrdí? To mu jistě odpustíte, až zjistíte, jaké tajemství v sobě kimči ukrývá.

Korejci postavili kimči muzeum

První zmínky o kimči se datují dokonce tři tisíce let zpět. Tehdejší kimči obsahovalo pouze zeleninu a sůl a nebylo pálivé. Chilli papričky začaly kimči zbarvovat do ruda až od 17. století, kdy byly do Koreje dovezeny. Receptů na kimči je nespočet, v každé rodině se ten nejlepší dědí z generace na generaci.

Základ kimči ale vždy tvoří pikantní křupavý salát z nakládané a kvašené zeleniny, nejčastěji čínského zelí, a dalších ingrediencí. Podává se jako příloha prakticky ke všem pokrmům v malé misce. V Koreji dostanete kimči ke každému jídlu zdarma. V Soulu má kimči dokonce vlastní muzeum.

Chcete mít zdravé srdce? Dejte si stejk, radí výživoví specialisté

„Citron pro chudé“

Tajemství zázračných účinků na lidský organismus spočívá v mléčném kvašení naložené zeleniny při nízké teplotě. Tím získává kimči svoji nezaměnitelnou chuť, ale bohužel i tradiční zápach. Mnoho Korejců proto používá speciální druhou ledničku pouze na kimči. Na druhou stranu bakterie, které kvašením vzniknou, pomáhají zastavit kvasinkové infekce nebo jim předcházet. Kimči je plné vitamínů, hlavně A, B a C, má pozitivní vliv na srdeční činnost a neobsahuje takřka žádné kalorie. Kvůli vysokému podílu C vitamínu Korejci přezdívají kimči „citron pro chudé“.

Antidepresivní čočka jako zabiják nachlazení. Uzdraví a zahřeje

Červená odhání zlé duchy

Popsat chuť  kimči není úplně jednoduché. Dominuje nakyslost a pikantnost, v závislosti na druhu může být kimči více sladké nebo slané i nahořklé. Zároveň křupavá zelenina a chilli papričky osvěží a probudí organismus. Typicky červená barva papriček podle Korejců odhání zlé duchy, kteří by chtěli škodit při procesu kvašení kimči.

Jak připravit kimči?

Hlavními ingrediencemi je čínské zelí, bílá ředkev daikon, jarní cibulka, kořenicí pasta a sůl. Kořenicí pasta se připravuje třením chilli papriček, česneku, strouhaného zázvoru a rybí omáčky. Modifikací je ale mnoho, do kimči se přidávají i ryby nebo ústřice (viz fotogalerie).

FOTO: Zdraví na talíři: korejské kimči

Zdraví na talíři: korejské kimči - kimchi, kimči, jídlo, oběd, asie, koreaZdraví na talíři: korejské kimči - kimči, kimchi, salát, jídlo, zeleninaZdraví na talíři: korejské kimči - kimchi, kimči, zelenina, koreaZdraví na talíři: korejské kimči - kimchi. kimči, jídlo, obědZdraví na talíři: korejské kimči - kimchi, kimči, salát, jídlo, korea
Další fotky
Zdraví na talíři: korejské kimči - kimchi, kimči, salát, zeleninaZdraví na talíři: korejské kimči - kimchi, kimči, jídlo, oběd

Naložit a zakopat

Nejprve je potřeba čínské zelí rozpůlit a na šest hodin naložit do patnácti procentního roztoku soli, aby pustilo vodu. Následně se osuší a nakrájí na proužky. K zelí se přidají další přísady a vše se zalije kořenící pastou. Dál stačí kimči promíchat a upěchovat do nádoby, ideálně porcelánové nebo kameninové. Důležité je zamezit přístupu vzduchu.

Takto vytvořený salát se nakládá na několik dní až měsíců do velkých kameninových nádob a nechává se při pokojové teplotě zfermentovat. Korejci následně kameninové nádoby zakopávají do země, kde je nechávají při nízkých teplotách – kvašení se zastaví a kimči se nezkazí.

Čokoláda prospívá zdraví. Co takhle vyzkoušet neodolatelné čokoládové fondanty?

 

 

Včera, 17:30
Přišel na něj Oskar Troplowitz (18. 1. 1863 - 27. 4. 1918) pocházející z polského...
Včera, 16:00
Vize markýze de Sade byly plné nejtemnějších zákoutí lidské sexuality a nevídané perverze. Od prvních...
Včera, 14:00
Na dnešek jsme slíbili povídání o jednotlivých elektrických kuchyňských pomocnících. Pojďme rovnou k věci. Mixér, šlehač,...
Včera, 11:30
Lákavé pronikání do tajemného podzemí i touha stát se objevitelem dosud neznámých a nevídaných prostor...
Včera, 10:00
Vysoké Tatry svědčí romantikům i absolutním realistům. A je tu báječně, a pokud se nám...
Včera, 08:00
Brokolici spousta lidí vyloženě nenávidí. Přitom jde o velmi zdravou a chutnou zeleninu, kterou lze...
17.1.2020
Dnes už málokomu něco řeknou jména Patrice Lumumba, Mobido Nkrumah či Ben Bella. V 60. letech...
17.1.2020
Měl se stát novou nadějí pro upadající říši, měl se stát vůdcem, který promění zastaralou...
17.1.2020
První místo v devátém ročníku ankety Alej roku zamířila do Středočeského kraje a to památné...
17.1.2020
Doprovází nás od nepaměti. V jeho světle tančí víly, běhají vlkodlaci a Bílá paní chodí...
Reklama