Padělané zboží si už nikdo nekoupí. Skončilo ve spalovně

25.4.2022
Redakce

Padělané zboží, které by v originálním provedení stálo 14 milionů korun, pardubičtí celníci nechali v minulých dnech zlikvidovat ve spalovně. Jedná se o zabavené výrobky za poslední rok, u kterých už skončilo celní řízení.

„Jednalo se především o padělky oblečení, bot a kabelek či příslušenství k elektronice. Cena originálních výrobků by se na trhu pohybovala kolem 14 milionů korun,“ řekla mluvčí Celního úřadu pro Pardubický kraj Ludmila Říhová Zezulová.

V drtičce a následně ve spalovně skončily napodobeniny značek Coco Chanel, Calvin Klein, Gucci, Louis Vuitton, Burberry, Nike, Adidas nebo Crocs. Rozdrcené zboží je pak energeticky zhodnocené.

„Jedním z důvodů, proč jsou padělky tak rozšířené, je jejich mizivá cena oproti originálům. Za podezřele nízkou cenou se většinou skrývá špatná kvalita, vady materiálu, zdraví škodlivé látky a velmi špatné pracovní podmínky lidí, kteří je vyrábějí,“ řekla mluvčí.

Celníci zabavují padělky, pirátské napodobeniny, falzifikáty a zboží, které je na trh dodáváno nebo je prodáváno bez příslušného oprávnění, tedy licence. Častým padělkem v loňském roce byly také například roušky s dětskými motivy, přenosné tašky pro psy či imitace pracích prášků a parfémů známých výrobců.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte