Pamatujete na seriál Horákovi? Do světa celebrit vystřelil několik začínajících herců

Seriál České televize podle předlohy Los Serrano se natáčel v letech 2006 a 2007. Vedle hereckých matadorů jakými jsou Igor Bareš, Lucie Benešová, Jan Hraběta nebo Nela Boudová v něm dostali příležitost i mladí talenti, kteří jsou dnes už hereckými hvězdami. Co jste o seriálu všechno nevěděli?

Úvodní píseň k seriálu, stejně tak, jako všechny další písně, které zpívá Tomáš (Jakub Chromeček), ve skutečnosti zpívá zpěvák Vlasta Horváth. Z Jakuba Chromečka se pak postupně stal spíše seriálový herec, zahrál si v seriálech: Ordinace v růžové zahradě, v Modrý kód, Specialisté aj. Jednou z dětských postav seriálu byl také raubíř Ondra. Jeho představitel Jan Komínek byl později znám i z reklamy na Kofolu, v níž dívka nastupuje do vlaku a on na ni později křičí, že ji bude milovat. Chromeček ale postupem času začal dostávat i větší role, ve kterých ho ale mnoho lidí nepoznalo. Jednou z nejznámějších rolí je patrně pohádka Dvanáct měsíčků, kde si střihl jednu z hlavních rolí. K vidění byl ale i v seriálech Krejzovi, Ordinace v růžové zahradě, Specialisté, Mordparta, Svatby v Benátkách, Policie Modrava nebo Gympl s (r)učením omezeným.

Oscarový film Kolja zachránil celou českou kinematografii, jak se měl původně jmenovat?

Seriál Horákovi byl zajímavý i tím, že si v něm zahráli hned tři členové slavné herecké rodiny Prachařů: Mariana Prachařová v roli Terezy, Jakub Prachař v roli Patrika a Dana Batulková v roli učitelky Anežky.

Neopomenutelnou hereckou osobností byla také Hana Vágnerová, která byla v době natáčení Horákových už známá ze seriálu On je žena, kde hrála jednu z hlavních rolí. Tyto dva seriály ovlivnily její další hereckou kariéru a byla dále a dále obsazována, a to už nejen v seriálech. Zahrála si v seriálech Expozitura, Vyprávěj, Zdivočelá země, Helena, Nevinné lži, Atentát, Četníci z Luhačovic nebo Lajna. Velmi bohatá je i její filmografie, jmenujme například Zakázané uvolnění, Bathory, Láska rohatá nebo Hasiči.

Do černobylského lesa se vrací život, jsou zde k vidění i ohrožené druhy

Na závěr ještě zmiňme, že seriál Horákovi byl plný zajímavostí i drobných přešlapů. Na chlapeckých záchodech byl například napsán nápis „Zach je posera,“ ale postupem dílů, kdy se vystřídali herci a studenta Zacha nahradil student Mach se změnil i nápis na „Mach je posera.“

Drobným přešlapem se pak stala učebnice českého jazyka pro šestou třídu, kterou do školy nosí jak Tereza s Ondrou, tak i Eva s Kristýnou a Tomášem, kteří však bylo o několik let starší a tedy chodili i do vyšších ročníků.

Dnes, 19:29
Vicepremiér, ministr vnitra a současně pověřený ministr zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) má posílenou ochranku. Jako ministr...
Dnes, 17:34
Předseda opoziční ODS Petr Fiala trvá na tom, že exploze muničního skladu ve Vrběticích na...
Dnes, 13:35
Komerční článek
Vlivem pandemie děti tráví na internetu více času Podle výzkumu Českého statistického úřadu z roku...
Dnes, 13:35
Pirátský poslanecký klub bude po schválení volebního zákona Senátem usilovat o to, aby se konaly...
Dnes, 13:25
Na jaře se každý těší na čerstvé, ale než se objeví na záhoně, můžeme se...
Dnes, 12:34
Organizátoři tradičních akcí Prague International Bluenights a BlueFest se letos rozhodli tyto projekty spojit a...
Dnes, 12:19
Postup vlády při otevírání mateřských škol je podle zástupkyň školek nelogický. Předsedkyně Asociace lesních mateřských...
Dnes, 11:40
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) varuje před vyšším rizikem kybernetických útoků vůči...
Dnes, 11:15
Přesné datum narození obávaného Henryho Morgana, největšího korzára 17. století, není známo. Nejprve si získal...
Dnes, 11:01
Pivovary v ČR loni uvařily 20,1 milionu hektolitrů piva, meziročně výstav klesl o 6,9 procenta....
Dnes, 10:15
Ve výrobě, ale i v maloobchodu, sociálních a zdravotních službách i v IT stále chybějí...
Reklama