Český kanibal zavraždil dva malé chlapce. Jejich vnitřnosti poté snědl

Není tolik legend české kriminalistiky, které by oplývaly takovou hrůzností činu, jakým byl Josef Kulík. V odstaveném vagónu totiž před osmapadesáti lety zavraždil dva malé chlapce, nad jejichž vnitřnosti se ukájel a poté je pozřel.

Josef Kulík se narodil 29. září 1930 v Hrdlech v okrese Roudnice nad Labem. Měl pohnuté dětství, jeho matka brzy zemřela, otec se o něj příliš nestaral, vychodil pouze čtyři třídy a tak už od svých šestnácti let pobýval v různých výchovných ústavech či věznicích. Byl celkem osmkrát trestaný, naposled dostal 10 let za pokus o vraždu. Po odpykání trestu nastoupil jako voják základní vojenské služby ke stavebnímu pluku v Přelouči. Už tady ovšem začalo být jasné, že není něco tak úplně v pořádku, později totiž při výsleších přiznal, že sexuální styk provozoval výhradně se svými spoluvězni a svým otcem, běžný vztah se ženou prý nikdy neměl.

11 českých herců, kteří poznali svět kriminálu. Víte, kdo kradl a vraždil?

Děsivá vražda

Dne 25. července 1963 dostal volno k opuštění posádky. Zpět do kasáren se už ale nevrátil. Usnul ve vlaku a vzbudil se v Pardubicích. Tady se začal potulovat kolem nádraží, aby si po čase vybral jeden z odstavených vagonů stojících v kopřivách. Bohužel, v době, kdy ve vagonu odpočíval, si opodál hráli dva chlapci ve věku 6 a 9 let. Jmenovali se Vladimír a Olda. Ani jeden z chlapců ještě netušil, jaký osud je čeká. Kulík je pod neznámou záminkou vlákal do vagonu, který za nimi zavřel. Zatímco se Vladimír schovával na horní palandě, Kulík s pomocí sekyry a nože zavraždil Oldu. Poté však napadl i jeho. Z jejich těl vybral srdce a některé další vnitřnosti a masturboval nad nimi. Vladimírovu ledvinu a slezinu, stejně jako Oldovu ledvinu a srdce zabalil do kapesníku, vyšel ven, kde ze starých pohřebních věnců rozdělal oheň a vnitřnosti si na něm opekl a snědl. Pak z místa zmizel.

Chlapce objevili ve vagonu

Ještě téhož večera bylo po chlapcích vyhlášeno pátrání, kterého se účastnily i policejní vrtulníky. Stopy nakonec policisty dovedli až na ono nádraží, kde si povšimli zápachu, který se šířil poblíž jednoho z odstavených vagonů. Pohled, který se vyšetřovatelům naskytl byl hrůzostrašný.

Měl víc peněz, než dokázal utratit. Kam poschovával své krvavé peníze jeden z nejbohatších zločinců historie?

Dopaden díky traktoristovi

Když Kulík přespával poblíž místa bydliště na poli, jednou ráno ho přejel traktor a kvůli svým zraněním musel vyhledat lékařskou pomoc v roudnické nemocnici. Zde však nepobyl dlouho, díky velkému množství stop zajištěných na místě činu bylo hned jasné, o koho jde.

Později v průběhu vyšetřování vyšlo najevo, že si vrah zapisoval do bloku další sadistické skutky, kterých se měl dopustit, žádný z nich se mu však nepodařilo prokázat. Co se mu však prokázat podařilo, bylo vyloupení budovy Vojenských staveb v místě jeho útvaru.

V prosinci 1963 byl u vojenského obvodového soudu v Pardubicích nad sadistickým pedofilem a kanibalem vyřčen rozsudek, který si přála snad celá země. Kulík byl za své činy právně odpovědný a byl odsouzen k trestu smrti. Ten byl vykonán v pankrácké věznici 7. února 1964 v 8:45 hodin.

Kulíkův případ byl jedním z mála doložených případů kanibalismu v české kriminalistice. Ještě v pozdějších letech byla tato dvojnásobná vražda po školách používána jako varování dětem, aby se nenechaly zlákat k hovorům s cizími lidmi a nikam s nimi nechodily.

Včera, 13:29
Nemocnice Pardubického kraje natáčejí spoty, videa a podcasty na podporu očkování. Zaobírají se i dalšími...
19.4.2021
Dostihová sezona v Pardubicích začne 22. května, kdy se bude konat první kvalifikace na Velkou...
15.4.2021
U vlakového nádraží v Pardubicích bude mobilní testovací centrum na covid-19. Provoz zahájí nejspíš v...
13.4.2021
Od nové turistické sezony si návštěvníci hradu Kunětická hora budou moci prohlédnout jeho desítky let...
9.4.2021
Pardubické šoféry nachytala kamera města při průjezdu svéráznou zkratkou. Kvůli zavřenému nadjezdu v Kyjevské ulici...
6.4.2021
Pardubice znají podobu dalšího parkovacího domu, který by měl stát v ulici Mezi Mosty. V...
1.4.2021
Třídění biodpadu na pardubických sídlištích se zatím moc nedaří. Město ho zavedlo před pěti měsíci...
30.3.2021
Nemocnice Pardubického kraje ruší stav hromadného postižení osob, který při vysokých počtech nemocných s koronavirem...
30.3.2021
Východočeské divadlo v Pardubicích stále neveřejně zkouší nové i dříve uvedené hry, i když naposledy...
23.3.2021
Společnost Linkcity získala stavební povolení na přestavbu bývalého areálu Tesly v Pardubicích. Postaví tam bytové...
Reklama