Pardubická nemocnice natáčí videa a podcasty, aby podpořila očkování

Nemocnice Pardubického kraje natáčejí spoty, videa a podcasty na podporu očkování. Zaobírají se i dalšími tématy, které způsobila pandemie koronaviru. Spustí je na svém webu v polovině května. Hovoří v nich lékaři a zdravotníci, scénky ve spotech hrají herci Východočeského divadla. 

„Většina našich zdravotníků ví, že potřebujeme mít proočkovanou populaci, jenom tak nemocnice mohou fungovat v normálním režimu, objeví se víc prostorou pro pacienty v plánované péči,“ uvedla Semrádová.

Informace jsou rozdělené na čtyři bloky. Jeden se věnuje on-line výuce a distančnímu vzdělávání, o tématu bude mluvit přednosta Chirurgické kliniky a vysokoškolský pedagog Lukáš Sákra. Druhým tématem je sociální odloučení. O cestování bude hovořit vrchní sestra Jiřina Špelinová, která má zkušenosti ze zahraničních misí.

„Čtvrtým okruhem jsou dezinformace spojené s očkováním, informace na pravou míru bude uvádět zástupkyně primáře Infekčního oddělení Šárka Kropáčková, která je garantkou očkování v našich nemocnicích,“ uvedla Semrádová.

Pardubická dostihová sezóna začne později, o divácích se ještě rozhodne

Základem budou čtyři spoty, ve kterých odborníci vystoupí s krátkou promluvou a herci zahrají scénky. Odehrávají se například v cestovní kanceláři, při on-line zkoušce z anatomie nebo se budou zabývat dezinformací, že vakcína způsobuje změnu DNA.

Spoty pak navedou diváky na webové stránky, kde najdou rozhovory s odborníky. Videa budou mít stopáž 1,5 minuty, deset minut, podcasty budou dlouhé kolem 20 minut až půl hodiny.

„Chceme informovat o důležitosti očkování, zejména mezi mladými lidmi není o něj zájem. Na webu budou rozhovory s příběhy očkovaných lidí, medailonky a rozhovory se zdravotníky. Rádi bychom vše spustili v polovině května. Spoty budeme propagovat hlavně přes sociální sítě,“ řekla Semrádová.

V tomto týdnu nemocnice točila spoty s herci a staví studio, příští týden v něm bude natáčet rozhovory. Na projektu se podílí Východočeské divadlo, které nemocnicím nabídlo spolupráci, a Nadace Lenky a Romana Šmidberských zaměřená na podporu talentovaných a handicapovaných dětí.

adp/ČTK

11.6.2021
V Pardubicích od pondělí do pátku pomůže s vakcinací proti koronaviru očkovací kamion. Urychlí očkování...
27.5.2021
Kvůli rekonstrukci bude letní koupaliště Cihelna v Pardubicích jednu sezonu zavřené. Dohodli se na tom...
25.5.2021
Venkovní bazény plaveckého areálu v Pardubicích jsou ze dvou třetin napuštěné. Od konce května, kdy...
24.5.2021
Při dnešní nehodě sanitky u obce Valy na Pardubicku zemřel jeden z převážených pacientů. Další...
21.5.2021
Dostihový spolek, který pořádá závod Velká pardubická, odmítl udělit akreditaci fotografovi ČTK Romanu Vondroušovi, který...
17.5.2021
Sociálně demokratický hejtman Martin Netolický postupně přichází o funkce poté, co informoval Seznam Zprávy o...
16.5.2021
V Pardubickém kraji testy v sobotu odhalily jeden případ nákazy koronavirem. Před týdnem bylo ve...
13.5.2021
Jan Kašpar byl největším průkopníkem české aviatiky. Je také asi nejznámější první český letecký konstruktér...
6.5.2021
Aviatická pouť se v Pardubicích letos uskuteční 29. května v přímém přenosu České televize, ale...
30.4.2021
V Pardubicích je první sad se starými odrůdami ovocných stromů. Vysázeli ho dobrovolníci. Nachází se...
Reklama