Pardubická nemocnice natáčí videa a podcasty, aby podpořila očkování

Nemocnice Pardubického kraje natáčejí spoty, videa a podcasty na podporu očkování. Zaobírají se i dalšími tématy, které způsobila pandemie koronaviru. Spustí je na svém webu v polovině května. Hovoří v nich lékaři a zdravotníci, scénky ve spotech hrají herci Východočeského divadla. 

„Většina našich zdravotníků ví, že potřebujeme mít proočkovanou populaci, jenom tak nemocnice mohou fungovat v normálním režimu, objeví se víc prostorou pro pacienty v plánované péči,“ uvedla Semrádová.

Informace jsou rozdělené na čtyři bloky. Jeden se věnuje on-line výuce a distančnímu vzdělávání, o tématu bude mluvit přednosta Chirurgické kliniky a vysokoškolský pedagog Lukáš Sákra. Druhým tématem je sociální odloučení. O cestování bude hovořit vrchní sestra Jiřina Špelinová, která má zkušenosti ze zahraničních misí.

„Čtvrtým okruhem jsou dezinformace spojené s očkováním, informace na pravou míru bude uvádět zástupkyně primáře Infekčního oddělení Šárka Kropáčková, která je garantkou očkování v našich nemocnicích,“ uvedla Semrádová.

Pardubická dostihová sezóna začne později, o divácích se ještě rozhodne

Základem budou čtyři spoty, ve kterých odborníci vystoupí s krátkou promluvou a herci zahrají scénky. Odehrávají se například v cestovní kanceláři, při on-line zkoušce z anatomie nebo se budou zabývat dezinformací, že vakcína způsobuje změnu DNA.

Spoty pak navedou diváky na webové stránky, kde najdou rozhovory s odborníky. Videa budou mít stopáž 1,5 minuty, deset minut, podcasty budou dlouhé kolem 20 minut až půl hodiny.

„Chceme informovat o důležitosti očkování, zejména mezi mladými lidmi není o něj zájem. Na webu budou rozhovory s příběhy očkovaných lidí, medailonky a rozhovory se zdravotníky. Rádi bychom vše spustili v polovině května. Spoty budeme propagovat hlavně přes sociální sítě,“ řekla Semrádová.

V tomto týdnu nemocnice točila spoty s herci a staví studio, příští týden v něm bude natáčet rozhovory. Na projektu se podílí Východočeské divadlo, které nemocnicím nabídlo spolupráci, a Nadace Lenky a Romana Šmidberských zaměřená na podporu talentovaných a handicapovaných dětí.

adp/ČTK

Včera, 06:35
Jan Kašpar byl největším průkopníkem české aviatiky. Je také asi nejznámější první český letecký konstruktér...
6.5.2021
Aviatická pouť se v Pardubicích letos uskuteční 29. května v přímém přenosu České televize, ale...
30.4.2021
V Pardubicích je první sad se starými odrůdami ovocných stromů. Vysázeli ho dobrovolníci. Nachází se...
27.4.2021
Pekařští a cukrářští učni třetího ročníku ze střední potravinářské školy v Pardubicích se tento týden...
22.4.2021
Město Pardubice otevřelo 19 venkovních hřišť, která byla dosud kvůli pandemii koronaviru zavřená. Lidé ale...
19.4.2021
Dostihová sezona v Pardubicích začne 22. května, kdy se bude konat první kvalifikace na Velkou...
15.4.2021
U vlakového nádraží v Pardubicích bude mobilní testovací centrum na covid-19. Provoz zahájí nejspíš v...
13.4.2021
Od nové turistické sezony si návštěvníci hradu Kunětická hora budou moci prohlédnout jeho desítky let...
9.4.2021
Pardubické šoféry nachytala kamera města při průjezdu svéráznou zkratkou. Kvůli zavřenému nadjezdu v Kyjevské ulici...
6.4.2021
Pardubice znají podobu dalšího parkovacího domu, který by měl stát v ulici Mezi Mosty. V...
Reklama