Plavčíci drhnou podlahy a uklízí. Pardubický plavečák se chystá na otevření

Venkovní bazény plaveckého areálu v Pardubicích jsou ze dvou třetin napuštěné. Od konce května, kdy mohou díky vládním uvolněním začít koupaliště otevírat, budou připravené na sezonu. Koupaliště může být otevřené na 50 procentech návštěvnické kapacity. Patrně od 14. června by se měly otevřít i vnitřní bazény.

„Pokud bychom chtěli napouštět rychle, jsou plné za 24 hodin. Ještě nás netlačí čas, napouštíme je dva tři dny,“ řekl technický náměstek Radek Musil.

Voda měla dnes deset stupňů Celsia, v sezoně je ohřátá zhruba na 27 stupňů. Jakmile s teplým počasím začne sezona, spustí se u bazénů vyhřívání. „Čekáme na sluníčko, máme vyhřívání solárními panely. Když nebude, pak teprve budeme vyhřívat vodu horkovodem z Opatovic,“ řekl Musil.

Až na krátkou výjimku v zimě byly bazény zavřené od loňského října. Během pandemie byla většina zaměstnanců doma. V posledních dnech chodí čistit vypuštěné bazény, předtím dělníci opravovali drobnější závady, například schody do šaten, za deset let provozu byly trochu zničené. Teď hlavně uklízejí. „Uklízíme všechno po rekonstrukci, která se tady dělala. Život byl teď trochu bez řádu, ráno spaní bůhví dokdy, bylo to takové divné,“ řekl plavecký trenér Pavel Kašpárek.

Jak je na tom pardubický letní stadion? Město splácí miliardový úvěr, nemá peníze na dokončení stavby

Do úklidu se zapojují skoro všichni zaměstnanci, včetně plavčíků. „Teď to tady dáváme znovu do kupy. Je to dost práce, musíme otírat stěny, drhnout podlahy, ale je to mnohem lepší než sedět doma. Už se těšíme, že přijdou lidi,“ řekla plavčice Kateřina Bobková.

Plavecký areál platil své zaměstnance z programu Antivirus, díky tomu je nemusel propouštět, nájemné hradil městu z programu COVID Nájemné. Ztráty teprve vyčísluje.

„Žijeme pořád v nejistotě. Na bazény se úplně zapomnělo, dodneška pořád nevíme, za jakých podmínek budeme moci otevřít vnitřní bazény a akvacentrum. Určitě je to o ekonomice, jak se to napočítá, stoprocentně by se nám nevyplatilo otevřít na deset lidí uvnitř,“ řekl ředitel areálu Jiří Vysoudil.

adp

11.6.2021
V Pardubicích od pondělí do pátku pomůže s vakcinací proti koronaviru očkovací kamion. Urychlí očkování...
27.5.2021
Kvůli rekonstrukci bude letní koupaliště Cihelna v Pardubicích jednu sezonu zavřené. Dohodli se na tom...
24.5.2021
Při dnešní nehodě sanitky u obce Valy na Pardubicku zemřel jeden z převážených pacientů. Další...
21.5.2021
Dostihový spolek, který pořádá závod Velká pardubická, odmítl udělit akreditaci fotografovi ČTK Romanu Vondroušovi, který...
17.5.2021
Sociálně demokratický hejtman Martin Netolický postupně přichází o funkce poté, co informoval Seznam Zprávy o...
16.5.2021
V Pardubickém kraji testy v sobotu odhalily jeden případ nákazy koronavirem. Před týdnem bylo ve...
13.5.2021
Jan Kašpar byl největším průkopníkem české aviatiky. Je také asi nejznámější první český letecký konstruktér...
6.5.2021
Aviatická pouť se v Pardubicích letos uskuteční 29. května v přímém přenosu České televize, ale...
30.4.2021
V Pardubicích je první sad se starými odrůdami ovocných stromů. Vysázeli ho dobrovolníci. Nachází se...
27.4.2021
Pekařští a cukrářští učni třetího ročníku ze střední potravinářské školy v Pardubicích se tento týden...
Reklama