Řidiči v Pardubicích si z podchodu pro pěší udělali zkratku, nachytala je kamera

Pardubické šoféry nachytala kamera města při průjezdu svéráznou zkratkou. Kvůli zavřenému nadjezdu v Kyjevské ulici v Pardubicích někteří řidiči jezdí podchodem pro chodce. Město instalovalo kameru na budovu nemocnice, původně měla dokumentovat postup stavebních prací.

„Vzhledem k tomu, že se v rámci města jedná o velmi významnou investici, rozhodli jsme se na jeden z objektů Pardubické nemocnice umístit kameru, která bude snímat průběh stavby. Tento časosběr navíc bývá u různých stavebních prací standardním postupem a jednou z nejlepších možností, jak jednotlivé etapy stavby zaznamenat od začátku až do konce,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Petr Kvaš.

Od doby spuštění zařízení však město zjišťuje, že mezi zajímavé záběry nebude patřit jen dění na stavbě.

„Bohužel jsme již zaznamenali, že někteří řidiči, aby si ušetřili cestu po platné objízdné trase, si ji raději zkrátí podchodem pod nadjezdem. Nejen že vjezd motorových vozidel je v podchodu zakázán, řidiči navíc tímto chováním výrazně ohrožují bezpečnost případných chodců. Chápu, že rekonstrukce je pro mnoho motoristů komplikací, i přesto bych všechny rád poprosil o jejich trpělivost a pochopení, a především ohleduplnost vůči ostatním,“ apeluje na řidiče náměstek Kvaš.

Pardubická sídliště třídění nezvládají. Odpad vyhazují všude možně

„Když nešlo staveniště přeskočit, zkusili ho někteří podjet a jako zkratku začali využívat podchod pro chodce, který v Pardubičkách vede přímo pod rekonstruovaným nadjezdem,“ dodal mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Zvláštní objízdnou trasu mají povoleny jen vozy záchranné služby, které při výjezdu k pacientům bojují o každou minutu. Pro ně je po dobu rekonstrukce povolen vjezd na lávku pod Vinicí.

Nadjezd je uzavřen od března letošního roku, práce na něm by měly skončit v listopadu 2021. Oprava a modernizace nadjezdu, který slouží nepřetržitě od roku 1964 a propojuje centrum Pardubic s městskou částí Pardubičky, bude stát více než 230 milionů korun.

Řidičům, kteří si takto zkracovali cestu hrozí pokuta. Další nepovolenou zkratku řidiči našli po cyklostezce podél areálu Foxconnu za Larischovou vilou.

„I tady nemají auta v žádném případě co dělat. Už se pracuje na dostatečně bytelném řešení. Nejpozději do příštího týdne se na místech objeví zábrany proti vjezdu,“ řekl Sejkora.

Po dokončení prací by se kamera mohla stát součástí městského kamerového systému. „Pro město by to bylo jistě zajímavé z pohledu dopravy, záběry by určitě posloužily také Zdravotnické záchranné službě Pardubického kraje, pro kterou je tento nadjezd klíčový a která již přístup do kamerového systému má,“ dodává náměstek Kvaš.

jš/ČTK

Dnes, 13:29
Nemocnice Pardubického kraje natáčejí spoty, videa a podcasty na podporu očkování. Zaobírají se i dalšími...
Včera, 15:14
Dostihová sezona v Pardubicích začne 22. května, kdy se bude konat první kvalifikace na Velkou...
15.4.2021
U vlakového nádraží v Pardubicích bude mobilní testovací centrum na covid-19. Provoz zahájí nejspíš v...
13.4.2021
Od nové turistické sezony si návštěvníci hradu Kunětická hora budou moci prohlédnout jeho desítky let...
6.4.2021
Pardubice znají podobu dalšího parkovacího domu, který by měl stát v ulici Mezi Mosty. V...
1.4.2021
Třídění biodpadu na pardubických sídlištích se zatím moc nedaří. Město ho zavedlo před pěti měsíci...
30.3.2021
Nemocnice Pardubického kraje ruší stav hromadného postižení osob, který při vysokých počtech nemocných s koronavirem...
30.3.2021
Východočeské divadlo v Pardubicích stále neveřejně zkouší nové i dříve uvedené hry, i když naposledy...
23.3.2021
Společnost Linkcity získala stavební povolení na přestavbu bývalého areálu Tesly v Pardubicích. Postaví tam bytové...
18.3.2021
Společnost A 11 zahájila vydávání tří nových mutací bezplatných lokálních novin Náš REGION a přiblížila...
Reklama