Park Dlážděnka dostane nový kabát

15.3.2022
Renata Říhová

Jedním z nejkrásnějších míst v osmé městské části je park Dlážděnka. V polovině února začala první etapou jeho dlouho očekávaná revitalizace, která potrvá do konce května.

Park Dlážděnka leží na hraně údolí Vltavy s výhledem na pražské panorama. Je velmi vyhledávaným místem pro procházky obyvatel všech věkových kategorií. První etapa revitalizace parku Dlážděnka zahrnuje území o rozloze 7.750 metrů čtverečních. „Jsem rád, že jsme konečně mohli tuto akci zahájit. V cestě nám stály především problémy se souhlasem některých vlastníků sousedních pozemků, které musely být vyřešeny. Nyní již obnově nestojí nic v cestě. Výsledkem projektu bude nejdříve nová podoba parku a poté i zbrusu nové dětské hřiště“, uvedl starosta osmé městské části Ondřej Gros (ODS).

Po dobu revitalizace nebude možné z bezpečnostních důvodů využívat dětské hřiště. Současné herní prvky budou odvezeny a využity na jiných hřištích v Praze 8. Po skončení první etapy se však návštěvníci parku mohou těšit v rámci navazující etapy na vybudování zcela nového oploceného dětského hřiště o rozloze zhruba 750 metrů čtverečních. Hřiště bude koncipované pro děti různých věkových kategorií. V rámci obnovy parku proběhnou i sadové a parkové úpravy, úpravy cest, bude instalován nový mobiliář, jako například lavičky, koše, stojany na kola a pítko. Nově v parku funguje a bude fungovat i veřejné osvětlení.

Autorem projektu je studio Komon architekti, Ing. arch. Roubalová a Ing. arch. Gaberle. Projektant zvítězil ve veřejné architektonické soutěži. Zhotovitelem revitalizace parku je firma Bratři Gallové, akce je financována z dotace od hlavního města se spoluúčastí z rozpočtu osmé městské části.


Témata:

Nepřehlédněte