Park v Dukelské umožní přístup k vodě

16.8.2022
Jiří Bydžovský

Obměna parku v Dukelské v Českých Budějovicích pokračuje.Staveniště bylo předáno 6. června 2022 a neprodleně byly zahájeny stavební práce. Hotovo by mělo být v únoru příštího roku. Park umožní lidem přístup až k vodě.

„Postupně se odstraňuje mobiliář, zábradlí a ostatní vybavení v prostoru stavby. Téměř dokončeny jsou zemní práce na odtěžení stávajícího břehu, odstraněno je jeho kamenné opevnění i původní chodník. Dokončena je přípojka vodovodu a kanalizace pro komerční místo a pro pítko. Až stavební práce skončí, začnou se sázet stromy a keře,“ uvedl k aktuálnímu stavu náměstek primátora Ivo Moravec /HOPB/.

Vybudování náplavky v úrovni hladiny řeky Malše nabídne chodcům kratší a pohodlnější trasu podél řeky. Povrch náplavky je navržen z recyklovaného rigolového kamene z původního zpevnění říčního břehu. Náplavka je ve dvou úrovních a po celé délce umožní posezení na prefabrikované lavici lemující nábřeží. Dojde tím ke zpřístupnění řeky v úseku mezi mosty Kosmonautů a Krumlovský, což prostor zatraktivní. Společná stezka pro cyklisty a chodce bude napojena v severní a jižní části parku na stezku stávající, ve střední části dojde k napojení na stávající cyklostezku v ulici Alešova. Součástí parku bude také dětské hřiště s prolézačkami a tobogánem. „Zatím vše běží podle harmonogramu, takže předpokládaný termín otevření začátkem února 2023 by měl být dodržen,“ dodává náměstek.

Zdroj:vz

 


Témata:

Nepřehlédněte