Pivaře provede po Středočeském kraji nová mapa

Obliba velkých i malých pivovarů je stálá a tak není divu, že sou často cílem výletů. Středočeská centrála cestovního ruchu proto připravila novou mapu, která zachycuje dvacet vybraných pivovarů ve Středočeském kraji.

Návštěvníci si mohou užít exkurzi provozu, dozvědět se o výrobě chmelového moku a na závěr ochutnat speciály pivovarů. Pivovary často nabízí i ubytování, skvělou gastronomii a relax v podobě pivních lázní.

V Ladově kraji je pivovarů hned několik. Třeba v minipivovaru Štířínská stodola připraví prohlídku i kurz vaření piva a piva s pohádkovými názvy lze ochutnat zase v Říčanském pivovaru.

Ve středních Čechách není snad známější pivovar, než ten z Hrabalových Postřižin. A tak pokud se vydáte po stopách českého spisovatele Bohumila Hrabala, a ochutnáte Postřižinské pivo v Pivovaru Nymburk. Za návštěvu rozhodně stojí Antošův rukodělný pivovar, který se vyznačuje neobvyklou chutí piva, a také jejich názvy s příběhy. Na čepu zde mají například piva – Rarach, Trotl, NENE, Tlustý netopýr a další speciály.

Návštěva kostnice, chrámu sv. Barbory a stříbrných dolů v Kutné Hoře může být obohacena i o exkurzi v Měšťanském pivovaru Kutná Hora. V Berouně mohou děti obdivovat živé medvědy a rodiče pak pivovar Berounský medvěd. Pivo se již od 16. století vaří i v pivovaru Klášter v Hradišti nad Jizerou. Pivovar Lobeč u Mšena najdou milovníci zlatého moku v technické památce parostrojního pivovaru, jehož stavbu prohlásilo ministerstvo kultury v roce 2009 památkou a k dostání je zde například pivo, které je zařazeno do encyklopedie Worlds Best Beers 2017.

„Výlet po středočeských pivovarech může být skvělým plánem nejen na pánskou jízdu, ale i relaxační dovolenou pro partnery. Místní pivovary se snaží návštěvníkům nabídnout veškerý servis, a tak jsou součástí pivovarského komplexu často i pivní lázně, penziony a restaurace. V nové tematické mapě jsme vyznačili jak tradiční místa spojená s pivem, jako je Královský pivovar Krušovice nebo pivovar Velké Popovice, tak místa nová. V loňském roce otevřel v industriálních prostorách pivovar Na Vývoji, o rok dříve si mohli na pivu pochutnat v pivovaru Kytín a před osmi lety například obnovili 400 let starou pivovarskou tradici v Úněticích,“ říká Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Mapa, která zachycuje pivovary ve středních Čechách, přináší i veškeré údaje, tedy krátký popis pivovaru, program, který mohou návštěvníci zažít, včetně stálé pivní nabídky, které pivovar vaří, přesnou adresu a kontaktní údaje. Vše na jednom místě, aby návštěvníkům co nejvíce zjednodušila plánování výletu a hledání informací o cílové destinaci.

„Černá ovce“ Habsburků. Císař a král Maxmilián II. nesympatizoval s katolickou církví

Včera, 17:30
Hlavním aktérem tohoto příběhu se stal svatý Pavel z Tarsu, předtím Saul anebo česky také Šavel. Zapřisáhlý nepřítel...
Marcel Winter
Včera, 17:07
České strojírenské firmy by mohly ve Vietnamu nabídnout především větrné elektrárny, osobní i nákladní automobily,...
výčep
Včera, 16:00
Touto písní od Jaroslava Uhlíře, vždy začínal jeden z prvních českých sitkomů s názvem „Hospoda“....
Včera, 14:00
Na podzim roku 2017 zachytila antarktická observatoř „Ledová kostka“ velice zvláštní částici s extrémně vysokou...
Včera, 12:01
Mengeleho dvojče A-782. Tak zní název knihy publicisty Pavla Barocha vyprávějící příběh Jiřího Fišera, posledního...
Včera, 11:30
Jeden z nejpodivuhodnějších českých umělců dvacátého století téměř nevytáhl paty z Kyjova. Ale svět si...
Včera, 10:00
Jmenovala se Mihrimah a její životní dráha byla samozřejmě dána tím, že se narodila jako...
Včera, 08:00
Kdo se myje, smývá ze sebe milost boží. Zajímavý slogan, že? Byl na vývěsním štítě...
24.1.2020
Soutěž Auto roku letos vstoupila do 26. ročníku. Hodnocení vozů, které má pod palcem Svaz...
24.1.2020
Když je člověk nešťastný, je ochoten podstoupit cokoliv, co mu jen trochu pomůže. I to,...
Reklama