• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Plzeň prohrála v Brně na nájezdy, z ledu Komety veze alespoň bod

  2.3.2022
  Andrea Jančová

  Plzeňští hokejisté prohráli v 52. extraligovém kole na ledě Komety Brno 3:4 na nájezdy. Západočeši vedli po gólech Kremláčka a Schleisse 2:0, pak ale domácí zápas otočili. Alespoň bod zajistil Škodovce ve 48. minutě Malát.

  Duel odstartovala dělovka Tanseyho, kterou ještě doráželi Holík se Zaťovičem, Pavlát celou situaci ustál. Za nedlouho poté pláchl všem na ledě Šik a byl faulován. Rozhodčí neváhali nařídit trestné střílení, které se snažil proměnit Mueller svižnou ranou mezi betony, muž s maskou Škody odolal. Vzápětí vzal na sebe přečíslení dvou na jednoho Holík, ani on skórem nepohnul. Potrestat domácí šance mohl Přikryl, kterého mezi kruhy oslovil Schleiss, činil se ovšem i Tomek.

  Prostřední třetina začala šance Holíka, který si ovšem opět vylámal zuby na bravurně chytajícím gólmanovi Plzně. A tak platilo otřepané: Nedáš – dostaneš. Dzirkelas skvěle zabojoval za brankou Komety, předal černý nesmysl mezi kruhy, odkud svůj první extraligový zápis trefil Vladimír Kremláček. Navýšit náskok svých barev se málem povedlo Janu Schleissovi, který dokonce ujel všem při vlastním oslabení, avšak klička do bekhendu na Tomka neplatila. Jenže stejný hráč se dokázal prosadit po chvilce, když se trefil náramně o tyč. Ovšem Jihomoravané se nevzdali a do přestávky dokázali vyrovnat. Již po patnácti vteřinách hry totiž nejprve propálil vše, co mu stálo v cestě, od modré Rhett Holland. A brzy se na to po souvislém tlaku dostal až před svatyni Západočechů Otakar Šik a jejího strážce překonal po rychlé kličce.

  Poslední periodu odstartovala souhra dvou plzeňských mladíků, avšak Dvořák po příhře Adamce mířil těsně mimo. To na druhé straně udeřilo, když dokonalý obrat dokonal dělovkou z levé strany ke vzdálenější tyči Petr Holík. Škoda odpověděla parádní akcí na jeden dotek, ve které Lang předal za bránou Dzierkalsovi, ten ihned nabil mezi kruhy najíždějícímu Sebastiánovi Malátovi, jenž zamířil pod břevno. Podobně to zkoušela švédská dvojice Thorell se zakončujícím Blomstrandem, Tomek ale duel poslal do prodloužení. Ani v něm gól napadl a na řadu musely samostatné nájezdy. V nich již letos Škoda Brnu dvakrát podlehla a nedařilo se jí ani tentokrát. Prosadil se pouze indián Soukup, naopak z domácích řad Zbořil, Kollár a Michal Krištof.

  Zdroj :HC Škoda Plzeň  Nepřehlédněte