Plzeňská ZOO s návštěvníky oslaví Den Země

22.4.2022
Andrea Jančová

I Česko si dnes připomíná Den Země. U příležitosti nejznámějšího ekologického svátku připravila Zoologická a botanická zahrada města Plzně zajímavý program pro své návštěvníky. Proběhne v sobotu 23. dubna od 10 do 17 hodin před Tropickým pavilonem v areálu zahrady, zaměřen bude především na děti a jejich rodiče.

Akce jim nabídne hlavně soutěže, poznávací hry a dovednostní aktivity. Od hlavní pokladny v ulici Pod Vinicemi bude pro zájemce připravena oblíbená naučná soutěžní stezka o ceny.

V minulosti byly oslavy Dne Země v plzeňské zoologické zahradě spojené s vyvrcholením sběru použitých potravinářských hliníkových obalů ve školách a domácnostech. „Postupně se však sběr rozprostřel do všech měsíců roku, drobný hliníkový odpad lze nosit po celý rok do vestibulu ředitelství zahrady u amfiteátru. Při dovezení většího množství je lepší nás předem kontaktovat,“ uvedl František Hykeš z plzeňské zahrady.

Den Země připadá na 22. dubna a je největším a světově uznávaným svátkem v oblasti ekologie a ochrany přírody. Nejrůznějšími způsoby ho slaví více jak miliarda lidí ve 175 zemích světa. V Plzni se koná jeho největší připomínka tradičně v zoologické a botanické zahradě, na organizaci akce se kromě zoo podílí i sdružení přátel zahrady IRIS.

Zdroj :vz, TZ Zoologická a botanická zahrada města PlzněNepřehlédněte