Plzeňské divadlo uvádí muzikálovou premiéru. Nová scéna se změní na Sunset Boulevard

4.12.2021
Andrea Jančová

Muzikálový soubor plzeňského Divadla Josef Kajetána Tyla chytá v sobotu premiéru. Sunset Boulevard nabídne mimořádný herecký výkon Stanislavy Topinkové Fořtové, emotivní příběh a strhující hudbu Andrewa Lloyda Webbera. Dílo o pomíjivosti slávy a nelítostném soukolí hollywoodského showbyznysu se poprvé představí 4. prosince na Nové scéně v režii šéfa souboru Lumíra Olšovského.

„Úspěch inscenace stojí na výkonu představitelky hlavní role Normy Desmond, kterou po celém světě vždy hrají ty největší hvězdy. A my jsme tento titul nevybrali náhodou – je totiž jako šitý na tělo naší plzeňské star Stáni Topinkové Fořtové. Dílo uvádíme jako takový malý dárek k jejímu životnímu jubileu, které oslavila na začátku sezóny,“ uvedl Lumír Olšovský.

Muzikál Sunset Boulevard DJKT Plzeň

„Moc se na to těším, i když s takovou rolí na mě doléhá i velká zodpovědnost. Norma je hvězdou stříbrného plátna, ale s nástupem zvukového filmu je nucena stáhnout se do ústraní. Je to silný, skvostný příběh, a pro mě je to výzva v mimořádně emotivním herectví,“ přiznala stálice plzeňského muzikálového souboru a držitelka Ceny Thálie Stanislava Topinková Fořtová.

Sunset Boulevard zazní s českými texty Michaela Prostějovského a v hudebním nastudování dirigenta, skladatele, textaře a držitele Českého lva Kryštofa Marka.  Andrew Lloyd Webber vytvořil muzikál podle slavného oscarového snímku Billyho Wildera z roku 1950. V v České republice mohli diváci Sunset Boulevard vidět zatím jen jednou.

Zdroj : vz/DJKTNepřehlédněte