Ani o víkendu se plzeňští strážníci nenudili

Několik případů museli o víkendu řešit plzeňští městští strážníci. V západočeské metropoli se setkali s krádežemi, neukázněnými řidiči, ale také potvrdili heslo svých státních kolegů – Pomáhat a chránit.

Nevydařená krádež

Z obchodu s ním zamířili strážníci na policejní oddělení.

V sobotu v dopoledních hodinách směřovala hlídka Městské policie Plzeň-Střed do provozovny obchodu v Plzni na Americké třídě, kde došlo ke krádeži potravin. Sortiment, ve kterém nechyběla klobása, jogurt, pralinky, müsli tyčinka a ubrousky, si strčil lapka pod bundu a utekl z prodejny ven. Daleko se ale nedostal, vzápětí ho dostihl majitel provozovny, který se za ním rozeběhl. Jakmile hlídka muže uviděla, poznala v něm díky místní a osobní znalosti toho, o něhož mají právní zájem policisté. Vše potvrdila také následně provedená lustrace. Padesátiletého muže strážníci převezli na policejní oddělení a předali kolegům od PČR k dalším úkonům.

Senior potřeboval pomoc

Výjezd zdravotnické záchranné služby si v sobotu pozdě v noci vyžádal případ 89letého seniora, který je klientem programu Tísňové péče. Stařeček doma upadl, když se zvedal z křesla. Strážníci, kteří k němu dorazili, jej našli po otevření dveří rezervním klíčem zpátky sedět v křesle. Stěžoval si však na silnou bolest kyčle a poranění hlavy. Přivolaný lékařský personál rozhodl o jeho převozu do nemocničního zařízení v Plzni na Borech.

Zákaz, nezákaz, muž sedl za volant

Na autě měl jiné registrační značky, než tam měly být.

Pořádné problémy se zákonem čekají na 37letého muže z Plzně. V pátek odpoledne si jeho vozu v Kalikově ulici všimla hlídka ze služebny Městské policie Plzeň-Střed. Zaujal je především jeho automobil, z místní a osobní znalosti měli strážníci povědomí, že by mohl mít na něm zaměněné registrační značky. Vydali se proto za ním a v Krátké ulici jej dostihli. Lustrace nejenže prokázala, že muž řídící automobil má až do roku 2022 platný zákaz řízení všech motorových vozidel, ale také jí bylo zjištěno, že na vozidle jsou skutečně jiné registrační značky, než by tam měly být umístěny. Tu správnou pak muž vyndal z kufru auta. Celou záležitost si převzali na místě k šetření republikoví policisté.

Polonahý muž skončil v péči záchranářů

V sobotu v dopoledních hodinách se na městskou policii obrátil zoufalý 45letý muž, který si nevěděl co počít se svým kamarádem. Společně se domluvili na práci a on ho přijel vyzvednout k němu domů. Dost ho překvapilo, když jeho kamarád vyšel jen v tričku, bundě a botách, bez kalhot a spodního prádla ven, přitom mu sdělil, že si jde pro pivo. Zastavit se mu ho ale už nepodařilo. Hlídka oba muže nalezla nakonec ve Sladkovského ulici. Při prvním pohledu bylo patrné, že polonahý muž není v pořádku, ale test na alkohol prokázal, že nic nepil. Při následném rozhovoru vyšlo najevo, že dotyčný trpí depresemi a jeho zdravotní a psychický stav není v pořádku. Strážníci tedy přivolali na místo záchranáře, kteří si 53letého muže převzali do své péče a převezli jej k dalšímu vyšetření do nemocničního zařízení.

20.1.2021
Plzeň chystá letos pro turisty nová lákadla. Jde zejména o opravenou katedrálu sv. Bartoloměje na...
15.1.2021
Od pátku 15. ledna je spuštěn rezervační systém pro očkování seniorů ve věku 80 let...
13.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
13.1.2021
Požáry dvou obytných budov zaměstnaly dnes odpoledne hasiče v Plzeňském kraji. Ve Strašíně na Klatovsku...
13.1.2021
Velmi těžké zranění utrpěl dnes ráno osmačtyřicetiletý chodec, kterého v Sirkové ulici u hlavního vlakového...
13.1.2021
Město Plzeň chce vybudovat moderní digitální akustický systém, který bude pokrývat varovným akustickým signálem s...
11.1.2021
První týden nového roku přinesl příběhy o několika, trochu komických, krádežích a jejich pachatelích. V...
9.1.2021
Letošní druhý ročník Ceny ministra školství, mládeže a tělovýchovy za vynikající vzdělávací činnost na vysoké...
5.1.2021
První jednání Krizového štábu Plzeňského kraje v roce 2021 se uskutečnilo v pondělí 4. ledna 2021 online....
4.1.2021
Zimní období a klesající teploty nastolují v Plzni pravidelně řešení problematiky spojené se zajištěním ochrany...
4.1.2021
Nejmenší obce v Plzeňském kraji do 2000 obyvatel mohou letos opět získat krajské dotace na...
Reklama