Další etapa obnovy Lochotínského parku je dokončena

lochotínský park

Výsadbou stromů a keřů v jihovýchodní části Lochotínského parku dokončila Správa veřejného statku města Plzně druhou etapu obnovy parku. Navázala tak na první etapu jeho celkové revitalizace, která se uskutečnila v roce 2015. Náklady na druhou fázi představovaly 14 milionů korun.

„Město systematicky investuje do projektů, které přinášejí obyvatelům Plzně možnosti pro každodenní odpočinek, rekreaci a příjemné trávení volného času v přírodě. Navíc tyto úpravy a obnovy parků i dalších oblastí přispívají ke zlepšení celkového vzhledu města,“ uvedl plzeňský primátor Martin Baxa.

Současná etapa se týkala revitalizace svahů a rovinatého prostoru poblíž zoologické zahrady. Kromě obnovy zeleně byla dokončena výstavba parkových cest, bylo vybudováno dětské hřiště, přibyly nové lavičky k posezení, odpadkové koše na tříděný odpad a veřejné osvětlení,“ řekl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule. Doplnil, že část parku nad Lochotínským pavilonem bude upravena až po ukončení stavby retenční nádrže Vinice, nejdříve v polovině roku 2021.

Výsadbě stromů a keřů předcházely zdravotní prořezávky starých stromů. Vysazeno bylo více než 60 listnatých alejových stromů o obvodu kmínku 14 až 16 centimetrů ve výšce jeden metr nad zemí. Nejvíce zastoupeným druhem je dub letní, následují habry, ale zasazeny jsou i buky a lípy,“ popsala Irena Tolarová ze Správy veřejného statku města Plzně.

Doplnila, že jsou nově upraveny parkové cesty, které plynule navázaly na síť cest vybudovaných v předcházející etapě obnovy parku. „Jejich odvodnění je svedeno do systému vodních tůní na spodním okraji parku. Srážková voda, která by jinak odtekla mimo park, je tímto systémem zadržena v místě a stává se tak biotopem živočišných i rostlinných druhů vázaných na vodní prostředí,“ vysvětlila Irena Tolarová.

Novým prvkem je dětské hřiště umístěné nedaleko od parkoviště autobusů přijíždějících do zoologické zahrady. Bude tedy sloužit nejen dětským návštěvníkům parku, ale i dětem, které přijely na prohlídku zoo a potřebují se po cestě trochu proběhnout a protáhnout. Přibyly také nové lavičky, odpadkové koše a veřejné osvětlení. 

Včera, 14:22
  Vyšetřování velmi závažného a komplikovaného případu ukončili v těchto dnech plzeňští kriminalisté. Po téměř...
Včera, 08:14
Milovníci létání si v těchto dnech přijdou na své v mázhausu plzeňské radnice. Dozví se...
23.7.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
23.7.2021
Těžko uvěřitelný případ vyšetřují klatovští policisté. Zatím neznámý cizinec hned dvakrát fyzicky napadl strážce Národního...
23.7.2021
 Na devíti místech Plzeňského kraje se dnes rozjelo očkování bez předchozí registrace. Přibližně tři desítky...
23.7.2021
Díky festivalu Industry Open se fanoušci výjimečných technických památek podívají na místa, která běžně není možné navštívit....
23.7.2021
Rušno bylo v samém centrum Plzně na Americké třídě. Před strážníky městské policie se tu...
22.7.2021
Plzeňský kraj nabízí zájemcům možnost, nechat se očkovat první dávkou ve vybraných očkovacích centrech bez předchozí registrace....
22.7.2021
S dobrou zprávou pro motoristy přišli analytici. V Plzeňském kraji po půlročním zdražování benzinu mírně zlevnily...
22.7.2021
Výbuch munice, který v úterý dopoledne v bývalém výcvikovém prostoru Brdy těžce zranil dva vojáky,...
22.7.2021
Novostavbou bytového domu s deseti byty pro seniory s pečovatelskou službou a revitalizovaným areálem hospodářského...
Reklama