Domažlice jsou na tom lépe, nemocnice se vrací k normálu

V původním režimu opět funguje Domažlická nemocnice, která se v únoru specializovala výhradně na péči o pacienty s covidem-19. Během poslední vlny koronavirové pandemie jich léčila téměř 400. Přesně po dvou měsících tuto misi ukončila a opět přijímá a hospitalizuje všechny necovidové pacienty z Domažlicka na všechna oddělení, nově včetně interny, chirurgie a lůžek následné a dlouhodobé péče. 

„V nemocnici zůstává pro covidové pacienty jedna lůžková stanice a ARO intenzivní lůžka. Všechny ostatní stanice jsme již upravili zpět do původního režimu,“ uvedl ředitel Petr Hubáček. Každá lůžková stanice nebo část nemocnice, která přestala sloužit covidové péči, podstoupila důkladnou dekontaminaci. „Ošetřili jsme dezinfekcí všechny povrchy od podlah po nábytek až třeba po ovladače televizorů a každý pokoj i stanice se jako celek také ošetřily mlžnou dezinfekcí. Věříme, že důvěra v kvalitu léčby a bezpečnost péče bude minimálně taková jako před pandemií,“ uvedl.

Nemocnice v Domažlicích zahájila transformaci na covidové zařízení 20. února. Postupně vytvořila až 127 lůžek pro covidové pacienty včetně 30 intenzivních. Kvůli tomu dočasně pozastavila s výjimkou rodiček a neodkladných stavů příjem všech necovidových pacientů, kteří dočasně směřovali do okolních nemocnic. Naopak covidové pacienty přijímala nejen z Domažlicka, ale také z jižního Plzeňska, Tachovska a Klatovska.

Plzeňský okruh se otevře. Stavba první části je u konce

Současná vlna pandemie, která už několik týdnů slábne, vyvrcholila v druhé polovině března. To měla nemocnice v některých dnech až 135 covidových pacientů. Koncem března se situace rychle zlepšovala a od začátku dubna tak nemocnice mohla zahájit postupný návrat do původního režimu. Jako první obnovila necovidový provoz dětského oddělení a gynekologie a před týdnem chirurgie a rehabilitace, v tomto týdnu pak interny a lůžek následné péče a v příštím týdnu i intenzivní péči.

V běžném provozu jsou všechny ambulance. V případě, že by přišel k ambulantnímu ošetření nebo vyšetření pacient s nemocí covid nebo podezřením na onemocnění, bude ošetřen ve speciální covidové ambulanci. Ta je oddělena od ambulantního traktu a je součástí covidové lůžkové stanice.

adp/ČTK

6.5.2021
Z ublížení na zdraví z nedbalosti obvinila policie v Plzni sedmatřicetiletou ženu, která loni začátkem...
5.5.2021
Lékař z Domažlické nemocnice čelí obvinění z usmrcení z nedbalosti. Podle kriminalistů je odpovědný za...
4.5.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Plzen.eu
4.5.2021
Paměť národa Plzeňský kraj připravil výstavu Osvobození bez svobody, která pracuje se světlem, zvukem, projekcemi...
4.5.2021
Přesně rok poté, co se objevily v nejužším centru Plzně nové vzrostlé stromy, se dnes...
3.5.2021
Za neděli přibylo v Plzeňském kraji 13 nových případů koronaviru, to je o třetinu méně...
30.4.2021
Rozsáhlá rekonstrukce a revitalizace plzeňského městského Sportovního areálu Prokopávka, která začala v září 2019, je hotová....
29.4.2021
V Plzeňském kraji se příští týden otevře pět památek ve správě Národního památkového ústavu (NPÚ),...
27.4.2021
V pondělí přibylo v Plzeňském kraji 129 nových případů nákazy koronaviru, to je o dva...
27.4.2021
Západočeská metropole spouští velký rodinný zážitkový projekt nazvaný Plzní po stezkách. Novinka nabídne komplexní informace...
26.4.2021
S obrovským nadšením a hned po otevření nastupovaly dnes děti do plzeňských mateřských školek (MŠ)....
Reklama