Plzeň dokončila další etapu obnovy Lochotínského parku

Plzeň dokončila další etapu postupné obnovy Lochotínského parku u zoologické zahrady a sídliště Vinice. Za 14 milionů korun město v nejstarším městském parku, jenž vznikl ve 30. letech 19. století jako součást tehdejšího lázeňského areálu, revitalizovalo svahy i rovinaté plochy poblíž zoo. Kromě úprav zeleně a cest zahrnovala obnova také nové dětského hřiště, řekl ČTK primátorův náměstek odpovědný za životní prostředí Michal Vozobule (TOP 09).

Současná etapa navazuje na první část celkové revitalizace parku dokončené v roce 2015 za 30 milionů korun. „Současná etapa se týkala revitalizace svahů a rovinatého prostoru poblíž zoologické zahrady. Kromě obnovy zeleně byla dokončena výstavba parkových cest, bylo vybudováno dětské hřiště, přibyly nové lavičky k posezení, odpadkové koše na tříděný odpad a veřejné osvětlení,“ popsal změny Vozobule. Další část parku nad Lochotínským pavilonem město obnoví nejdřív v polovině příštího roku, až skončí výstavba retenční nádrže Vinice.

Nově upravené parkové cesty plynule navazují na síť cest vybudovaných v předcházející etapě obnovy parku. Jejich odvodnění je svedeno do tůní na spodním okraji parku. Srážková voda, která by jinak odtekla mimo park, je tímto systémem zadržena v místě a stává se tak biotopem živočišných i rostlinných druhů vázaných na vodní prostředí. Při obnově zeleně odborníci prořezali staré stromy a vysadili nové.

Dětské hřiště vzniklo poblíž parkoviště autobusů přijíždějících do zoo. Bude tedy sloužit nejen dětským návštěvníkům parku, ale i dětem, které přijely na prohlídku zoo a potřebují se po cestě trochu proběhnout a protáhnout.

Včera, 16:05
Několik případů museli o víkendu řešit plzeňští městští strážníci. V západočeské metropoli se setkali s...
Včera, 12:10
Město nakoupí do Artotéky města Plzně další obrazy a plastiky. Letos to budou umělecká díla...
Včera, 11:10
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
Včera, 11:10
Stále je ale vysoké procento záchytu pozitivních testů. Za poslední tři dny mělo 23 %...
21.11.2020
Plzeň připravuje prodej komplexu čtyř budov v centru - Komorního divadla se sousední bývalou právnickou...
20.11.2020
Plzeňské Divadlo Alfa je tradičním účastníkem Noci divadel a nevynechá ji ani letos, kdy se...
lochotínský park
19.11.2020
Výsadbou stromů a keřů v jihovýchodní části Lochotínského parku dokončila Správa veřejného statku města Plzně druhou...
19.11.2020
Nadále trvá částečná uzavírka Husovy ulice po havárii na budově děkanátu lékařské fakulty. Část římsy...
19.11.2020
Ředitelství silnic a dálnic zprovoznilo ve středu 18. listopadu zrekonstruovanou a rozšířenou oboustrannou odpočívku Šlovice...
18.11.2020
Policisté z Plzeňska varují v předvánoční době před narůstajícím počtem podvodných nákupů na internetu. Od...
18.11.2020
Plzeňský kraj postaví v příštím roce kryté atletické sportoviště u Sportovního gymnázia v Plzni-Skvrňanech. Investici...
Reklama