Plzeň dokončila karanténní objekt pro lidi bez domova

Rada města dnes schválila užívání městského objektu na adrese Masarykova 19/Školní 1 na Doubravce jako karanténního zařízení pro lidi bez přístřeší. Objekt začne tomuto účelu sloužit poté, co k tomu vydá příkaz Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje.

Zařízení má 16 lůžek, karanténu či izolaci tam vykonají pouze lidé bez domova žijící na území Plzně. Zařízení se zavře po skončení nouzového stavu. Plzeňané a zejména obyvatelé příslušného čtvrtého městského obvodu s klienty vůbec nepřijdou do styku. Dohled v areálu i okolí zajistí státní a nepřetržitě pak městská policie, na chodu se budou podílet neziskové organizace.

„Krajská hygienická stanice má ze zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví oprávnění vydat příkaz k vyčlenění objektu právě pro účely izolace fyzických osob nebo jejich karanténě. Tímto se tedy snažíme preventivně zajistit požadovaný prostor pro lidi bez přístřeší, kteří by jako covid pozitivní mohli šířit nákazu v ulicích,“ uvedl radní města Plzně pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký. Ten spolu s dalšími svými kolegy a zaměstnanci města prošel kvůli výběru objektu více městských budov, například Peklo či Klatovskou 19, z různých důvodů ale nebyly tyto městské nemovitosti vhodné pro zřízení dočasné karantény.

Maximální kapacita zařízení ve Školní ulici je 16 lůžek. Nemocného covid-19 na základě rozhodnutí hygieny zajistí a na místo dopraví policie, která vjede přímo do areálu, ten se uzavře a ze dvora pak dotyčný přejde dovnitř budovy. Po celou dobu karantény či nařízené izolace zůstane pod dohledem. Předčasným opuštěním centra se klient vystavuje možnosti trestního stíhání. Plzeňané nebudou chodem zařízení nijak obtěžováni ani zatěžováni. Po skončení nouzového stavu město dané zařízení uzavře. Do budoucna se počítá s využitím objektu pro účely nové radnice čtvrtého městského obvodu.

Na chodu karanténního zařízení se budou podílet organizace Městská charita Plzeň, Centrum protidrogové prevence a terapie, Ulice, Člověk v tísni, Tady a teď, Středisko křesťanské pomoci a Point 14.

Včera, 14:09
Rozsáhlá rekonstrukce a revitalizace plzeňského městského sportovního areálu Prokopávka, která začala v září 2019, významně pokročila....
25.11.2020
Cenu města Plzně obdržel vědec Jindřich Matoušek ze Západočeské univerzity v Plzni za vedení projektu automatické...
24.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
24.11.2020
Několik případů museli o víkendu řešit plzeňští městští strážníci. V západočeské metropoli se setkali s...
24.11.2020
Město nakoupí do Artotéky města Plzně další obrazy a plastiky. Letos to budou umělecká díla...
24.11.2020
Stále je ale vysoké procento záchytu pozitivních testů. Za poslední tři dny mělo 23 %...
21.11.2020
Plzeň připravuje prodej komplexu čtyř budov v centru - Komorního divadla se sousední bývalou právnickou...
20.11.2020
Plzeň dokončila další etapu postupné obnovy Lochotínského parku u zoologické zahrady a sídliště Vinice. Za...
20.11.2020
Plzeňské Divadlo Alfa je tradičním účastníkem Noci divadel a nevynechá ji ani letos, kdy se...
lochotínský park
19.11.2020
Výsadbou stromů a keřů v jihovýchodní části Lochotínského parku dokončila Správa veřejného statku města Plzně druhou...
19.11.2020
Nadále trvá částečná uzavírka Husovy ulice po havárii na budově děkanátu lékařské fakulty. Část římsy...
Reklama