Plzeň dokončila karanténní objekt pro lidi bez domova

Rada města dnes schválila užívání městského objektu na adrese Masarykova 19/Školní 1 na Doubravce jako karanténního zařízení pro lidi bez přístřeší. Objekt začne tomuto účelu sloužit poté, co k tomu vydá příkaz Krajská hygienická stanice Plzeňského kraje.

Zařízení má 16 lůžek, karanténu či izolaci tam vykonají pouze lidé bez domova žijící na území Plzně. Zařízení se zavře po skončení nouzového stavu. Plzeňané a zejména obyvatelé příslušného čtvrtého městského obvodu s klienty vůbec nepřijdou do styku. Dohled v areálu i okolí zajistí státní a nepřetržitě pak městská policie, na chodu se budou podílet neziskové organizace.

„Krajská hygienická stanice má ze zákona č. 258/2000 Sb. o ochraně veřejného zdraví oprávnění vydat příkaz k vyčlenění objektu právě pro účely izolace fyzických osob nebo jejich karanténě. Tímto se tedy snažíme preventivně zajistit požadovaný prostor pro lidi bez přístřeší, kteří by jako covid pozitivní mohli šířit nákazu v ulicích,“ uvedl radní města Plzně pro oblast bezpečnosti Martin Zrzavecký. Ten spolu s dalšími svými kolegy a zaměstnanci města prošel kvůli výběru objektu více městských budov, například Peklo či Klatovskou 19, z různých důvodů ale nebyly tyto městské nemovitosti vhodné pro zřízení dočasné karantény.

Maximální kapacita zařízení ve Školní ulici je 16 lůžek. Nemocného covid-19 na základě rozhodnutí hygieny zajistí a na místo dopraví policie, která vjede přímo do areálu, ten se uzavře a ze dvora pak dotyčný přejde dovnitř budovy. Po celou dobu karantény či nařízené izolace zůstane pod dohledem. Předčasným opuštěním centra se klient vystavuje možnosti trestního stíhání. Plzeňané nebudou chodem zařízení nijak obtěžováni ani zatěžováni. Po skončení nouzového stavu město dané zařízení uzavře. Do budoucna se počítá s využitím objektu pro účely nové radnice čtvrtého městského obvodu.

Na chodu karanténního zařízení se budou podílet organizace Městská charita Plzeň, Centrum protidrogové prevence a terapie, Ulice, Člověk v tísni, Tady a teď, Středisko křesťanské pomoci a Point 14.

Dnes, 14:21
Žena z Plzně vyrazila na „nákupy“ vybavena alobalem a dalšími potřebami k obelstění detekčních rámů...
Dnes, 14:09
Rozsáhlý požár zachvátil v úterý odpoledne rodinný dům v obci Maršovy Chody na Tachovsku. S...
Dnes, 13:28
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 13:28
Plzeňská Lékařská fakulta Univerzity Karlovy přijala letos 133 z více než 2 600 uchazečů o...
Dnes, 08:26
Odchovanec plzeňského hokeje Jakub Pour podepsal dvouletou smlouvu s týmem Chicago Blackhawks. Po reprezentačních zkušenostech...
Včera, 15:45
Těžkým zraněním skončila zběsilá jízda na motorce pro osmatřicetiletého muže v Osvračíně na Domažlicku. Na...
Včera, 15:39
Podmíněný trest padl u domažlického okresního soudu. Primáře místní nemocnice uznal soudce vinným z usmrcení...
12.6.2021
Dvě základní školy v Sušici omezily kvůli výskytu koronaviru výuku v některých třídách a děti...
11.6.2021
Ke zmatenému muži vyjížděli policisté do Stříbra na Tachovsku. Mladíkovi se filmová postava zjevila zřejmě...
11.6.2021
Jedním z nejvýznamnějších dnů je pro plzeňský klub 11. červen. Je to totiž den , kdy...
11.6.2021
Osm století historie i současnost šumavského kostela svatého Mořice na Mouřenci u Annína přibližuje nová...
Reklama