Plzeň poctivě dezinfikuje. Dětská hřiště chrání před viry a bakteriemi nátěr

Speciální dlouhodobou ochranu před viry a bakteriemi dostane 35 dětských hřišť ve čtvrtém plzeňském obvodu Doubravka. Účinkovat bude až 120 dnů.

I přes zpřísněná opatření, která stát zavedl před třemi týdny na zbrzdění koronavirové pandemie, Plzeň nechala dětská hřiště otevřená. Nejen na Doubravce místní dobrovolní hasiči už třetím týdnem dezinfikují dětská hřiště i mobiliář na nejfrekventovanějších místech obvodu, řekla místostarostka obvodu Lenka Kočová (ODS).

„Dětská hřiště dnes patří mezi jedny z mála míst, kde si děti mohou zpestřit den. S městem jsme se proto dohodli na tom, že je i přes zpřísněná opatření necháme otevřená,“ řekla.

Všechny herní prvky dětských hřišť se nejdřív vyčistí suchou parou. Potom navíc dostanou dvousložkovou nanopolymerovou antivirovou a antibakteriální ochranu. Podle dodavatele technologie vydrží 120 dnů a po tuto dobu je voděodolná a otěruvzdorná. Prostředek má atesty Státního zdravotního ústavu na antibakteriální a antivirovou účinnost a potravinářský atest podle normy EU.

V Plzni vyroste unikátní infocentrum. Součástí bude i kavárna

Celkem obvod vyčistí a vydezinfikuje 35 dětských hřišť po svém území. „Lidé je poznají díky samolepce s nápisem vydezinfikováno. Mezi první z nich patří například dětské hřiště v parku V Homolkách. Zároveň s dezinfekcí dětských hřišť probíhá dezinfekce mobiliáře, kterou provádí naši dobrovolní hasiči,“ dodal starosta obvodu Tomáš Soukup (ANO).

Včera, 10:46
V Plzni se 17. května otevře první část východního městského okruhu, nazvaná Plaská - Na...
21.4.2021
Podporu filmové tvorby schválili zastupitelé na svém dubnovém jednání. Už v březnu pak Rada Plzeňského...
19.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
19.4.2021
Ruční granát našel o víkendu na půdě jednoho bytového domu v Plzni starší muž. Dal...
15.4.2021
Odborníci katedry germanistiky a slavistiky Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni se podíleli na vzniku...
13.4.2021
Stěny panelových i jiných domů, garáží, průmyslových objektů, stěny mostů či ohradní zdi a další...
13.4.2021
Letní školy Západočeské univerzity v Plzni se připravují na letošní sezónu. Přihlášky už přijímá největší...
12.4.2021
V Plzni se dnes po šesti týdnech znovu otevřely prodejny dětského oblečení. Umožnilo to rozvolnění...
9.4.2021
Zlepšení veřejného prostoru pro cestující v kombinaci se sjednocením designu mobiliáře městské hromadné dopravy jsou témata...
8.4.2021
První půlrok vlády nového vedení Plzeňského kraje zásadně ovlivnila pandemie. Těžká situace regionu podpořila spolupráci...
3.4.2021
Město Plzeň podpoří dvěma miliony korun sportovní infrastrukturu fotbalové Viktorie Plzeň, jedním milionem Handball club...
Reklama