Plzeň podpoří stavby sportovců, podmínkou je ale dotace od národní agentury

Město Plzeň podpoří dvěma miliony korun sportovní infrastrukturu fotbalové Viktorie Plzeň, jedním milionem Handball club v Újezdě a Plavecký klub Slávie VŠ dostane 630 tisíc korun. K tomu, aby peníze od města dostaly, musí všechny subjekty obdržet do 30. září dotaci od Národní sportovní agentury (NSA).

Vždy předpokládáme nějakou možnost kofinancování z Národní sportovní agentury. Alokaci přidělujeme podmíněně s tím, že pokud subjekty nezískají do 30. září kofinancování z národních zdrojů, tak jim to odepřeme,“ řekl náměstek primátora Roman Zarzycký. NSA podle něj vypsala pro letošek výzvu Regionální sportovní infrastruktura 2020 až 2024, v níž mohou žádat o podporu také sportovní subjekty, které jsou v dlouhodobém nájmu. Program je určený na modernizaci sportovišť a maximální dotace činí deset milionů korun. „Podmínkou je 30procentní spoluúčast žadatelů. Proto se kluby obrátily na město s žádostí o přispění na tuto spoluúčast,“ řekl.

Viktoria Plzeň jako dlouhodobý nájemce modernizuje za 7,5 milionu korun tréninkovou plochu druhého hřiště městského sportovního areálu v Luční ulici. Zahájená rekonstrukce zahrnuje zemní a výkopové práce a výměnu podloží. „Následně se zatravní a opraví drenážní a závlahový systém,“ řekl Zarzycký. Sportoviště budou po rekonstrukci využívat také jiné subjekty, jako jsou Regionální fotbalová akademie Plzeňského kraje, okresní a krajské výběry mládežnických organizací i žáci škol, s nimiž klub spolupracuje.

Zdravotníci z Thomayerovy nemocnice děkují za obědy od počernických fotbalistů.

Sportovci získají motivaci, nemocnice obědy. Malí fotbalisti z Horních Počernic kopou za zdravotníky

Handball club Plzeň-Újezd dostane od města jeden milion na dofinancování přestavby antukového hřiště na plochu s umělým povrchem včetně nového osvětlení, vše asi za 4,6 milionu korun. „Začátek rekonstrukce je naplánován na srpen 2021, dokončeno by mělo být už koncem října,“ dodal Zarzycký. Plavci Slávie VŠ Plzeň využijí peníze na výměnu startovních bloků, které splní nejnovější standardy Světové plavecké federace pro pořádání soutěží nejvyšší úrovně. „Jde o takzvané chytré startovní bloky s odrazovou plochou s nastavitelnou opěrkou nohy a s možností jejich připojení k elektronické časomíře pro detekci chybných startů,“ řekl vedoucí odboru sportu Přemysl Švarc.

Dnes, 13:38
V původním režimu opět funguje Domažlická nemocnice, která se v únoru specializovala výhradně na péči...
Včera, 10:46
V Plzni se 17. května otevře první část východního městského okruhu, nazvaná Plaská - Na...
21.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
21.4.2021
Podporu filmové tvorby schválili zastupitelé na svém dubnovém jednání. Už v březnu pak Rada Plzeňského...
19.4.2021
Ruční granát našel o víkendu na půdě jednoho bytového domu v Plzni starší muž. Dal...
15.4.2021
Odborníci katedry germanistiky a slavistiky Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni se podíleli na vzniku...
13.4.2021
Stěny panelových i jiných domů, garáží, průmyslových objektů, stěny mostů či ohradní zdi a další...
13.4.2021
Letní školy Západočeské univerzity v Plzni se připravují na letošní sezónu. Přihlášky už přijímá největší...
12.4.2021
V Plzni se dnes po šesti týdnech znovu otevřely prodejny dětského oblečení. Umožnilo to rozvolnění...
9.4.2021
Zlepšení veřejného prostoru pro cestující v kombinaci se sjednocením designu mobiliáře městské hromadné dopravy jsou témata...
8.4.2021
První půlrok vlády nového vedení Plzeňského kraje zásadně ovlivnila pandemie. Těžká situace regionu podpořila spolupráci...
Reklama