Plzeň poskytne byty pro lidi s duševní nemocí. Město spolupracuje s organizací Ledovec

Deset městských nájemních bytů poskytne Plzeň pro klienty neziskové organizace Ledovec, která 20 let pomáhá lidem s duševním onemocněním nebo mentálním handicapem z plzeňského regionu.

Město a Ledovec uzavřely partnerskou smlouvu, v níž se město zavázalo poskytnout Ledovci nájemní byty pro lidi s vážným duševním onemocněním. Hlavním cílem programu je pro jeho uživatele zajistit standardní bydlení a dlouhodobě je udržet. Poskytnutí bytů dnes schválili městští zastupitelé.

„Byty, které město poskytne, budou splňovat parametry standardního bytu s potřebným základním vybavením. Domácnostem zařazeným do projektu bude Ledovec poskytovat multidisciplinární individuální podporu po dobu nejméně 12 měsíců od nastěhování do bytu. Tato podpora bude zaměřená primárně na prevenci ztráty bydlení, a to v rozsahu a intenzitě odpovídajícím individuálním potřebám účastníka,“ shrnul radní odpovědný za ekonomiku, majetek a městské byty David Šlouf (ODS).

Plzeňské Slavnosti svobody budou on-line. Připomeňte si 76 let od osvobození města

Ledovec využije byty pro svůj projekt Housing First (Bydlení především). „Bez podpory města bychom asi projekt nezačali realizovat. Přestože se nám daří získat i byty nabízené na běžném trhu, jsou pro účastníky městské byty finančně dostupnější. Hlavní věc je, že díky podpoře města bude mít minimálně deset lidí v bytové nouzi své doma,“ řekl koordinátor projektů z Ledovce Petr Moravec.

„Získání standardního bydlení, respektive přechod ze stavu bytové nouze k bydlení, může u klientů nastartovat komplex pozitivních změn v dalších oblastech života“, řekla vedoucí oddělení sociální práce a dostupného bydlení bytového odboru magistrátu Karolína Vodičková. Vyřešení bydlení může mít pro klienty i vícenásobný pozitivní efekt. „Může jim to pomoci ke zvýšení sebevědomí, motivovat ke zlepšení zdravotního stavu, k rozšiřování a posilování sociálních vazeb či ke snaze o vyšší sebeuplatnění včetně získání zaměstnání a podobně,“ uvedla Vodičková.

Dnes, 13:38
V původním režimu opět funguje Domažlická nemocnice, která se v únoru specializovala výhradně na péči...
Včera, 10:46
V Plzni se 17. května otevře první část východního městského okruhu, nazvaná Plaská - Na...
21.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
21.4.2021
Podporu filmové tvorby schválili zastupitelé na svém dubnovém jednání. Už v březnu pak Rada Plzeňského...
19.4.2021
Ruční granát našel o víkendu na půdě jednoho bytového domu v Plzni starší muž. Dal...
15.4.2021
Odborníci katedry germanistiky a slavistiky Fakulty filozofické Západočeské univerzity v Plzni se podíleli na vzniku...
13.4.2021
Stěny panelových i jiných domů, garáží, průmyslových objektů, stěny mostů či ohradní zdi a další...
13.4.2021
Letní školy Západočeské univerzity v Plzni se připravují na letošní sezónu. Přihlášky už přijímá největší...
12.4.2021
V Plzni se dnes po šesti týdnech znovu otevřely prodejny dětského oblečení. Umožnilo to rozvolnění...
9.4.2021
Zlepšení veřejného prostoru pro cestující v kombinaci se sjednocením designu mobiliáře městské hromadné dopravy jsou témata...
8.4.2021
První půlrok vlády nového vedení Plzeňského kraje zásadně ovlivnila pandemie. Těžká situace regionu podpořila spolupráci...
Reklama