Plzeňské DEPO2015 ožívá! Interaktivní výstava zabaví celou rodinu

S uvolněním koronavirových opatření přivítalo plzeňské DEPO2015 první návštěvníky již v úterý 11. května, kdy se pro veřejnost otevřela nová dlouho připravovaná rozsáhlá interaktivní výstava BLIK BLIK Tajuplný les, která propojuje digitální umění a technologie s hrou a zábavou pro celou rodinu.

Celkem dvanáct interaktivních instalací předních českých audiovizuálních tvůrců navozuje na ploše 450 m2 atmosféru lesa – tajuplného a kouzelného prostředí plného pohádkové atmosféry, fantazie, hry, světel, stínů a zvuků.

Výstava je za přísných hygienických a organizačních opatření v květnu přístupná vždy v úterý a čtvrtek (14 až 18 hodin) a v sobotu a neděli (10 až 18 hodin). Vstupenky jsou k dostání online přes portál www.plzenskavstupenka.cz nebo na místě. Ke každé vstupence návštěvník nebo rodina dostane při odchodu z výstavy pytlíček s květinovou travní směsí, díky které si pak může vytvořit ve městě kousek přírody. Výstava potrvá do 31. srpna 2021 a v dalších měsících je naplánováno rozšíření návštěvní doby.

Plzeň chce nové zastávky, o jejich vzhledu rozhodnou mladí designéři

„Celou expozici jsme pojali jako cestu, kterou se z reálného prostředí dostanete do různých lesních světů, z nichž každý má svůj příběh a atmosféru,” vysvětlil programový ředitel DEPO2015 Jan Štěpán. Podobně jako v příbězích Lewise Carrolla vstoupí návštěvníci do světa fantazie králičí norou, poté se například ocitnou na dně rybníka, objeví tajemství začarovaných tůněk či svítících programovatelných stromů, ovládnou kouzlo Ubrousku, prostři se, projdou magickou krajinou jako z Avatara nebo se ztratí v psychedelickém pralese. Děti navíc po příchodu dostanou magické hůlky, díky nimž budou moci oživovat různé části expozice a jednotlivé instalace. Samostatnou součástí výstavy se po dalším rozvolnění koronavirových opatření stane také rodinná úniková hra Zdrhni bábě!

S uvolněním koronavirových opatření se v DEPO2015 rozběhly i další akce: 11. května se otevřely obchody v tržnici (v úterý, čtvrtek, sobotu), návštěvníci si budou moci projít výstavu Ondřeje Vyhnánka Anima a každý den je přístupná venkovní stopovačka Industriální stezka. Poslední víkend v květnu proběhne na nádvoří designový prodejní MINT market, který bude doplněný o doprovodný program. DEPO2015 také připravuje na polovinu června druhý ročník úspěšného streetartového festivalu WALLZ.

Dnes, 15:45
Těžkým zraněním skončila zběsilá jízda na motorce pro osmatřicetiletého muže v Osvračíně na Domažlicku. Na...
Dnes, 15:39
Podmíněný trest padl u domažlického okresního soudu. Primáře místní nemocnice uznal soudce vinným z usmrcení...
12.6.2021
Komerční článek
Vedení měst často poptává řešení, které neprošlo analýzou toho, co občané opravdu potřebují. Dokumenty zadání...
12.6.2021
Dvě základní školy v Sušici omezily kvůli výskytu koronaviru výuku v některých třídách a děti...
11.6.2021
Ke zmatenému muži vyjížděli policisté do Stříbra na Tachovsku. Mladíkovi se filmová postava zjevila zřejmě...
11.6.2021
Osm století historie i současnost šumavského kostela svatého Mořice na Mouřenci u Annína přibližuje nová...
10.6.2021
Turisté, kteří přijedou příští rok na jaře do Železné Rudy už se budou moci vykoupat...
9.6.2021
V Plzni už se brzy otevře nová lávka u Kamenného rybníka. Na přelomu května a...
9.6.2021
Dvaadvacetiletou ženu z jižního Plzeňska už muži zákona obvinili ze spáchání přečinu týrání zvířat. Jako...
9.6.2021
Agresivní opilý muž řádil na benzínové čerpací stanici v Plzni – rozčílilo ho, že na...
8.6.2021
„Věřím, že Viktorce dokážu pomoci prosadit se jak v lize, tak v pohárové Evropě,“ řekl...
Reklama