Plzeňský Prazdroj očekává po zavření hospod propad prodeje

Plzeňský Prazdroj očekává kvůli uzavření restaurací a hospod minimálně v následujících týdnech propad prodeje o desítky procent. Stejně jako při jarním uzavření hospod proto výrobu přizpůsobí aktuální poptávce. Utlumí stáčení piva do sudů a tanků a posílí výrobu baleného piva. ČTK to řekl mluvčí pivovaru Zdeněk Kovář.

Během jarní koronavirové krize se Prazdroji propadly prodeje zhruba o 40 procent, protože téměř tři měsíce nebylo možno prodávat čepované pivo v hospodách a restauracích. Odbyt v restauracích a hospodách představuje pro Prazdroj 40 procent celkového prodeje. „Tento propad není možné už do konce roku ničím nahradit, a to ani zvýšeným zájmem o balená piva,“ uvedl obchodní ředitel Plzeňského Prazdroje Tomáš Mráz.

„S úplným uzavřením hospod a restaurací se prodeje opět sníží o desítky procent. Viděli jsme to už v minulém týdnu, kdy prodeje čepovaného piva meziročně klesly o 20 procent, a to byla jen zkrácená otevírací doba podniků. Během příštích tří týdnů tak situace nebude lepší,“ řekl Mráz. Finanční propady, které pivovaru kvůli současnému zavření restaurací vzniknou, firma odhadovat nechtěla.

Od června se podle Mráze situace v prodeji piva postupně zlepšila, bylo vidět, že lidé mají zájem o čepované pivo a chtějí opět chodit do restaurací a hospod. „Naše celkové tuzemské prodeje od ledna do září letošního roku meziročně klesly zhruba o čtyři procenta,“ řekl.

I když Prazdroj utlumí stáčení piva do sudů a tanků, předpokládá, že jeho pivovary budou fungovat normálně. „Stejně tak naši zaměstnanci ve výrobě budou normálně pracovat, jen v případě potřeby přejdou na jinou stáčecí linku,“ řekl Kovář.

Prazdroj je od první vlny koronaviru v kontaktu s majiteli a provozovateli hospod a restaurací a snaží se jim pomoci. Z celkové letošní dosavadní podpory ekonomiky ve výši 300 milionů korun směřovaly dvě třetiny právě do hospod a restaurací. Na jaře pivovar vyměňoval zdarma prošlé pivo, dodával do hospod dezinfekci a ochranné pomůcky a ke znovuotevření podniků v květnu dal téměř milion čepovaných piv. V létě nabídl hospodám několik aktivit pro zvýšení zájmu hostů. Na přelomu září a října pomáhal se zajištěním bezpečnosti hostů i personálu. „S hospodskými jsme v kontaktu i nyní a jsme připraveni jim v rámci našich možností znovu podat pomocnou ruku,“ uvedl Mráz.

Včera, 12:20
Nový urgentní interní příjem FN Plzeň zahájil svůj provoz v borském areálu FN Plzeň. Jedná se...
17.10.2020
V příštích třech letech se v Plzni mají rozšířit zóny placeného stání a vybudovat nová záchytná parkoviště...
16.10.2020
Železničáři otestovali jízdu rychlostí 200 kilometrů za hodinu na čtyřkilometrovém tunelu u Ejpovic mezi Plzní...
14.10.2020
Rokycanská nemocnice zastavila nejméně do 22. října plánované i akutní operace. Koronavirem se totiž nakazilo...
14.10.2020
Ani v pátém ročníku akce Ukliďme Strašice! dobrovolníci nezklamali. Gruntovali party přátel, rodiny a škola....
13.10.2020
Nemocnice v Plzeňském kraji postupně navyšují počty lůžek pro pacienty s nemocí covid-19. Ve Fakultní...
9.10.2020
Plzeňskou veřejnou dopravou jezdí kvůli zhoršování epidemie koronaviru zhruba o 15 procent méně cestujících než...
9.10.2020
Rybáři teď budou lovit každý den až do 26. listopadu.  Ryb je dost, jejich kvalita...
ZČU Plzeň
8.10.2020
Celkem 41 vynikajících studentů Západočeské univerzity v Plzni a Lékařské fakulty v Plzni Univerzity Karlovy...
7.10.2020
Město Plzeň nechalo upravit dva byty v domě na adrese Veleslavínova 26, a to pro takzvané...
Reklama