Plzeňští radní zaslali vánoční dary a pozdravy do zařízení sociálních zařízení

V posledních letech se stalo milou tradicí, že do plzeňských organizací poskytujících sociální služby zavítali před vánočními svátky radní města a klientům přivezli dary, poděkovali vedení i zaměstnancům organizací za jejich celoroční nasazení, současně zjišťovali, co je možné zlepšit, či jak město může pomoci.

V letošním roce tzv. Spanilá jízda po těchto zařízeních nebyla možná z důvodu epidemiologické situace ohledně pandemie koronaviru. Radní města i přes to chtěli klienty v letošním roce potěšit a zaslali dárky společně se svými zdravicemi do zařízeních. „Spanilou jízdu“ kompletně zajišťuje Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně.

Město pro 20 organizací zajistilo dary dle jejich přání v celkové hodnotě 132 tisíc korun včetně DPH. Dar pro každé zařízení je v hodnotě šesti tisíc korun, včetně DPH. Dary se svými osobními zdravicemi do zařízení zaslali primátor města Martin Baxa, náměstci Roman Zarzycký, Eliška Bartáková, Michal Vozobule a radní Lucie Kantorová a David Šlouf.

Primátor Martin Baxa pravidelně navštěvuje Stacionář Jitřenku na Doubravce, a i v letošním roce do zařízení zaslal dárky – vybavení na pečení, ale i puzzle, skládačku Mašinku či vánoční stromek. Domov pro seniory sv. Jiří si přál dva vyvýšené záhony a náčiní na obdělávání záhonků. Do Domovinky – sociální služby putovaly záclony do pokojů klientů a robot na krouhání ovoce a zeleniny. „Pracovníci v sociálních službách stojí od začátku března letošního roku v první linii společně se zdravotníky a pečují o naše nejzranitelnější spoluobčany. Díky jejich perfektnímu nasazení jsme zvládli pandemii koronaviru v plzeňských pobytových službách velmi dobře,“ řekl primátor Martin Baxa.

Budoucí maminky z Plzeňska mohou klidněji spát. Ve Stodě se opět otevírá porodnice

První náměstek primátora Roman Zarzycký obdaroval Domov se zvláštním režimem Petrklíč laminovacím strojem a drobnými předměty pro ergoterapii. Baculus získal vitaminy pro klienty se šípky a hroznový cukr s vitaminem C. Domov sv. Aloise si přál přenosný reproduktor, čokolády, krémy pro klienty a ubrousky pro ubrouskovou metodu. „Pevně věřím, že rok 2021 bude pro klienty a zaměstnance našich sociálních služeb vlídným návratem ke všem činnostem, na něž byli v rámci sociálních zařízení zvyklí,“ popřál klidný nastávající rok Roman Zarzycký.

Náměstkyně Eliška Bartáková zaslala dar do Senior residence Terasy, kde si přáli umělý vánoční stromek do každého pokoje a vánoční růži pro každého klienta domova. Domov sv. Zdislavy obdržel dárkové kosmetické balíčky pro maminky a kosmetiku pro děti, pro nejmenší děti pak plyšové deky s hračkou. SeneCura Seniorcentrum Plzeň obdrželo dvě promítací plátna a jeden stroj sodastream. Domov se zvláštním režimem Čtyřlístek získal z finančního daru mobilní ozvučovací soustavu a ruční zahradnické náčiní. „Velmi si cením práce našich pracovníků v sociálních službách a ředitelů těchto zařízení, kteří mají za sebou jedny z nejtěžších měsíců v jejich životě a v závěru letošního, tak náročného, roku bych jim chtěla za jejich obětavou práci a zodpovědný přístup k ní velmi poděkovat a popřát mnoho zdraví do dalších let,“ uvedla náměstkyně Eliška Bartáková, do jejíž gesce patří oblast sociálních služeb.

Plzeň má mobilní tým kuchařů, pomáhá ve školních jídelnách při krizové situaci

Náměstek Michal Vozobule zaslal své dary a zdravice do Domova sv. Zity, kde nakoupili dle přání klientů (boty, oblečení, ložní prádlo, sladkosti, ručníky), Domov sv. Alžběty obdržel tablet a kryt na něj a Hospic sv. Lazara polštáře. Náměstek Michal Vozobule navštívil Hospic sv. Lazara i v loňském roce. „Vaše služba patří k těm vůbec nejtěžším a zároveň nejdůležitějším, proto si v zásadě ani nedovedu představit, jak složité období v současnosti prožíváte. Proto bych Vás rád alespoň podpořil slovy díků a drobným obdarováním,“ vyjádřil obdiv zaměstnancům hospice náměstek Michal Vozobule.

Radní Lucie Kantorová poslala do Dětského centra Na Chmelnicích výtvarné potřeby, potřeby pro kreativní tvoření, psací tablety, boxy na hračky a kartáče na vlasy. Domov pro osoby se zdravotním postižením Nováček obdržel klávesy na baterie, knihy, pexesa a další hračky. Ústav péče o seniory v Třemošné získal vánoční výzdobu pokojů a společných prostor domova. „Děkuji za obětavou práci také našim zaměstnancům dětského centra, kteří se starají o naše nejmenší občánky, kteří neměli takové štěstí a nemohou trávit veškerý svůj dětský čas v rodinách. Vaše práce je velmi psychicky náročná, natož v tak komplikovaném roce, jakým byl ten letošní,“ poděkovala zaměstnancům Dětského centra Plzeň radní Lucie Kantorová.

Radní David Šlouf obdaroval Domov se zvláštním režimem Sněženka pomůckami pro ergoterapii a ruční výrobu. Domov sv. Františka z daru zakoupil novou televizi a rychlovarnou konvici pro klienty nízkoprahového denního centra. Pro Diecézní charitu Plzeň (Humanitární sklad, Potravinová banka, Terénní krizová služba) byly zakoupeny dvě rychlovarné konvice a dvě mikrovlnné trouby. Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM si pro svoji pobočku na Doubravce přálo vysavač. Radní David Šlouf připomněl, že město vybudovalo centru TOTEM novou pobočku v Doubravce. „Těsně před jarními přísnými restrikcemi jsme pobočku slavnostně otevřeli, bohužel senioři z Doubravky nové zázemí v letošním roce nemohli optimálně využívat. Přeji všem klientům sociálních služeb, aby se opět mohli co nejdříve setkávat se svými blízkými,“ dodal David Šlouf.

V letošním roce se jednalo již o třináctý ročník akce Spanilá jízda.

20.1.2021
Plzeň chystá letos pro turisty nová lákadla. Jde zejména o opravenou katedrálu sv. Bartoloměje na...
15.1.2021
Od pátku 15. ledna je spuštěn rezervační systém pro očkování seniorů ve věku 80 let...
13.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
13.1.2021
Požáry dvou obytných budov zaměstnaly dnes odpoledne hasiče v Plzeňském kraji. Ve Strašíně na Klatovsku...
13.1.2021
Velmi těžké zranění utrpěl dnes ráno osmačtyřicetiletý chodec, kterého v Sirkové ulici u hlavního vlakového...
13.1.2021
Město Plzeň chce vybudovat moderní digitální akustický systém, který bude pokrývat varovným akustickým signálem s...
11.1.2021
První týden nového roku přinesl příběhy o několika, trochu komických, krádežích a jejich pachatelích. V...
9.1.2021
Letošní druhý ročník Ceny ministra školství, mládeže a tělovýchovy za vynikající vzdělávací činnost na vysoké...
5.1.2021
První jednání Krizového štábu Plzeňského kraje v roce 2021 se uskutečnilo v pondělí 4. ledna 2021 online....
4.1.2021
Zimní období a klesající teploty nastolují v Plzni pravidelně řešení problematiky spojené se zajištěním ochrany...
4.1.2021
Nejmenší obce v Plzeňském kraji do 2000 obyvatel mohou letos opět získat krajské dotace na...
Reklama