Rekonstrukce plzeňského sportovního areálu Prokopávka značně pokročila

Rozsáhlá rekonstrukce a revitalizace plzeňského městského sportovního areálu Prokopávka, která začala v září 2019, významně pokročila. V areálu je vybudována potřebná technická infrastruktura; ubytovací zařízení, sportovní hala a malá tělocvična jsou téměř hotové. Pracuje se na dokončení jejich interiérů a vybavení, dodělávají se podlahové krytiny, obklady, dlažby, dokončují se vnitřní omítky a malby.

Dokončeno je také fotbalové hřiště s umělým travním kobercem a hrací plochou 70 x 105 metrů i čtyři metry široká a 302 metrů dlouhá in-linová dráha. Podle smlouvy by měla být tato první etapa rozsáhlé přestavby sportovního areálu hotová na jaře 2021,“ uvedl Roman Zarzycký, první náměstek primátora, do jehož gesce patří oblast sportu.

Stavba zahrnuje rekonstrukci tří navzájem propojených budov ubytovny a tělocviční haly a nástavbu dvou podlaží s plochou střechou. Vzniká zde moderní restaurace, recepce i pokoje ubytovacího zařízení, kanceláře, šatny, prostory pro wellness, sklady, společenská místnost, nová malá tělocvična. Počítá se s parkovištěm pro zhruba 60 automobilů, tato plocha však dosud slouží jako staveniště. Zhotovitelem stavby je Metrostav a. s.

Pro výstavbu první etapy se počítalo se 183 miliony korun bez DPH. V průběhu stavebních prací se zjistilo, že původní nosné konstrukce sportovní haly jsou v nevyhovujícím stavu a je potřeba je nahradit novými železobetonovými nosnými prvky. Tyto práce si vyžádaly navíc 20 milionů korun,“ doplnila Karolina Fric z Odboru správy infrastruktury Magistrátu města Plzně, jenž má stavbu na starosti.

Provozovatelem sportovního areálu Prokopávka je od roku 2016 TJ Lokomotiva Plzeň. Po rekonstrukci bude areál poskytovat komplexní nabídku sportovního využití pro občany města Plzně a sportovní organizace. Provozovatel věří, že si sem najdou cestu i jednotlivé sportovní svazy České republiky pro pořádání soustředění a reprezentačních srazů.

Počítá se i s druhou etapou přestavby za zhruba 85 milionů korun. Ta zahrnuje výstavbu nové dvoupodlažní budovy letní restaurace, víceúčelového hřiště s umělým polyuretanovým povrchem o rozměru 45 x 25 metrů, nového víceúčelového hřiště obsahující čtyři hrací plochy s pískovým povrchem pro beach volejbal včetně nafukovací haly, dětského hřiště, včetně vybavení herními prvky, dvou antukových kurtů pro tenis a hřiště pro nohejbal, pískového hřiště pro plážovou kopanou, dřevěné vyhlídkové věže. Dále budou provedeny dokončovací sadové úpravy a dobudovány nové zpevněné plochy pro pěší kolem hřišť. Tato etapa není zatím finančně kryta rozpočtem města.

Včera, 14:37
Za internetové komentáře schvalující smrt tří českých vojáků v Afghánistánu vyměřil dnes Krajský soud v...
20.1.2021
Plzeň chystá letos pro turisty nová lákadla. Jde zejména o opravenou katedrálu sv. Bartoloměje na...
15.1.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
15.1.2021
Od pátku 15. ledna je spuštěn rezervační systém pro očkování seniorů ve věku 80 let...
13.1.2021
Požáry dvou obytných budov zaměstnaly dnes odpoledne hasiče v Plzeňském kraji. Ve Strašíně na Klatovsku...
13.1.2021
Velmi těžké zranění utrpěl dnes ráno osmačtyřicetiletý chodec, kterého v Sirkové ulici u hlavního vlakového...
13.1.2021
Město Plzeň chce vybudovat moderní digitální akustický systém, který bude pokrývat varovným akustickým signálem s...
11.1.2021
První týden nového roku přinesl příběhy o několika, trochu komických, krádežích a jejich pachatelích. V...
9.1.2021
Letošní druhý ročník Ceny ministra školství, mládeže a tělovýchovy za vynikající vzdělávací činnost na vysoké...
5.1.2021
První jednání Krizového štábu Plzeňského kraje v roce 2021 se uskutečnilo v pondělí 4. ledna 2021 online....
4.1.2021
Zimní období a klesající teploty nastolují v Plzni pravidelně řešení problematiky spojené se zajištěním ochrany...
Reklama