Stovky porušení opatření v Plzeňském kraji. Policie udělovala pokuty

Několik set porušení nařízených mimořádných a krizových opatření vlády zjistili v pondělí policisté při kontrolách v Plzeňském kraji.

Většinu pochybení ještě řešili domluvou, udělili ale také už 29 pokut za porušení nařízení o pohybu, v 79 případech odepřeli řidičům vjezd, řekla policejní mluvčí Pavla Burešová. Celkem provedli policisté za pondělí v kraji 6 771 kontrol.

V 11 případech zjistili porušení mimořádných opatření, týkalo se to zejména pochybení při nošení respirátorů či roušek. „Co se týká porušení krizových opatření, kam mimo jiné patří omezení volného pohybu osob, to řešili policisté na území Plzeňského kraje celkem ve 268 případech. Za nedodržování udělili 29 pokut, ve třech případech je oznámili na příslušné správní orgány a 236 těchto případů vyřešili na místě domluvou,“ řekla Burešová.

Omezení mezi okresy komplikuje životy. Lidé z menších obcí mají problém i nakoupit

Do kontrol se denně zapojuje v kraji kolem 250 policistů z pořádkové, dopravní, cizinecké a kriminální policie a ze školního policejního střediska v Domažlicích. Ode dneška jim pomáhá také 80 vojáků a 20 celníků. V kraji je kolem 60 kontrolních stanovišť.

Namátkové kontroly se zaměřují na hlavní silniční tahy na hranicích okresů, zejména ve frekventovaném čase příjezdu a odjezdu do zaměstnání. Na dálnici D5 se kontroly soustředí na sjezdy a nájezdy a situaci budou monitorovat i mobilní hlídky. Hlídky mají svá pevná stanoviště, kde jsou zejména v době největšího provozu, například při ranní cestě lidí do práce. Policisté se také pohybují po celém kraji.

Včera, 15:35
Těžko uvěřitelný případ vyšetřují klatovští policisté. Zatím neznámý cizinec hned dvakrát fyzicky napadl strážce Národního...
Včera, 14:33
 Na devíti místech Plzeňského kraje se dnes rozjelo očkování bez předchozí registrace. Přibližně tři desítky...
Včera, 08:49
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 08:49
Díky festivalu Industry Open se fanoušci výjimečných technických památek podívají na místa, která běžně není možné navštívit....
Včera, 07:37
Rušno bylo v samém centrum Plzně na Americké třídě. Před strážníky městské policie se tu...
22.7.2021
Plzeňský kraj nabízí zájemcům možnost, nechat se očkovat první dávkou ve vybraných očkovacích centrech bez předchozí registrace....
22.7.2021
S dobrou zprávou pro motoristy přišli analytici. V Plzeňském kraji po půlročním zdražování benzinu mírně zlevnily...
22.7.2021
Výbuch munice, který v úterý dopoledne v bývalém výcvikovém prostoru Brdy těžce zranil dva vojáky,...
22.7.2021
Novostavbou bytového domu s deseti byty pro seniory s pečovatelskou službou a revitalizovaným areálem hospodářského...
21.7.2021
Řidiči v Plzni mají důvod k radosti. Od úterý 20. července zprovoznilo Ředitelství silnic a dálnic další...
21.7.2021
Nejméně očkovaných proti covidu-19 nad 60 let je v některých příhraničních regionech v Moravskoslezském, Zlínském...
Reklama