Urostlý Švéd posílí hokejovou Plzeň! Zatím na jeden rok

Hokejová Škoda Plzeň posiluje v útočných řadách a znovu sáhla do Švédska. V nové sezóně 2021/22 bude modrobílé barvy hájit Ludwig Blomstrand.

Ludwiga jsme viděli v několika zápasech na videu a splňoval naše požadavky. Je to velký, silný hráč s výbornou střelou a dobrým bruslením. Nezaměňoval bych to ale s tím, že je to stejný hráč jako Ryan Hollweg,“ uvádí k podpisu smlouvy sportovní manažer HC Škoda Plzeň Tomáš Vlasák. „Sáhli jsme po něm, protože umí dávat góly a protože je silný v předbrankovém prostoru, kde nám důraz trochu chyběl. Není náhoda, že v minulých dvou sezónách vstřelil 28, respektive 20 branek.“ Ludwig Blomstrand přichází prozatím na jeden rok.

Příchodem Ludwiga jsme tedy zaplnili volné místo, které jsme měli v útoku. Ohledně obránce – stále jsme v jednání, jsme před finální dohodou. Jakmile bude vše vyřízené, okamžitě jméno zveřejníme,“ doplňuje Tomáš Vlasák.

Ludwig Blomstrand

Osmadvacetiletý útočník se narodil ve švédském městě Uppsala.  V sezóně 2011/12 se Blomstrand v barvách Djurgårdens premiérově představil i v nejvyšší švédské hokejové soutěži. V následujícím ročníku se po dlouhých letech vrátil zpět do Almtuny, tedy klubu, který působil ve druhé nejvyšší lize ve Švédsku. Sezónu však Ludwig Blomstrand nakonec dokončil v zámoří. V roce 2011 byl Blomstrand draftovaný ve 4. kole jako 120. hráč týmem NHL Vancouver Canucks. V zámoří se stal útočník součástí mužstev Chicago Wolves a Utica Comets v AHL, ve kterých odehrál celkem 15 zápasů a vstřelil jeden gól. Po návratu do rodného Švédska se ve druhé nejvyšší lize prezentoval vysokou produktivitu, v minulém ročníku posbíral ve 44 zápasech dohromady 37 kanadských bodů (20+17).

188 centimetrů vysoký a 102 kilogramů vážící Ludwig Blomstrand je bývalým mládežnickým reprezentantem Švédska. S výběrem do 18 let získal forvard na světovém šampionátu této kategorie v roce 2010 stříbrnou medaili.

Zdroj: TZ HC Škoda Plzeň

Dnes, 14:21
Žena z Plzně vyrazila na „nákupy“ vybavena alobalem a dalšími potřebami k obelstění detekčních rámů...
Dnes, 14:09
Rozsáhlý požár zachvátil v úterý odpoledne rodinný dům v obci Maršovy Chody na Tachovsku. S...
Dnes, 13:28
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Dnes, 13:28
Plzeňská Lékařská fakulta Univerzity Karlovy přijala letos 133 z více než 2 600 uchazečů o...
Dnes, 08:26
Odchovanec plzeňského hokeje Jakub Pour podepsal dvouletou smlouvu s týmem Chicago Blackhawks. Po reprezentačních zkušenostech...
Včera, 15:45
Těžkým zraněním skončila zběsilá jízda na motorce pro osmatřicetiletého muže v Osvračíně na Domažlicku. Na...
Včera, 15:39
Podmíněný trest padl u domažlického okresního soudu. Primáře místní nemocnice uznal soudce vinným z usmrcení...
12.6.2021
Dvě základní školy v Sušici omezily kvůli výskytu koronaviru výuku v některých třídách a děti...
11.6.2021
Ke zmatenému muži vyjížděli policisté do Stříbra na Tachovsku. Mladíkovi se filmová postava zjevila zřejmě...
11.6.2021
Jedním z nejvýznamnějších dnů je pro plzeňský klub 11. červen. Je to totiž den , kdy...
11.6.2021
Osm století historie i současnost šumavského kostela svatého Mořice na Mouřenci u Annína přibližuje nová...
Reklama