10℃
Dnes je 22. listopad , svátek má Cecílie

Konečně! Po dvanácti letech vlaky opět spojí Mochov s Čelákovicemi. Jezdit budou každou hodinu

Po dvanácti letech ožije pravidelným provozem lokálka spojující středočeský Mochov a nedaleké Čelákovice. Poprvé vyjede v úterý 3. dubna. Dopravu urychlí!

Lokálka Mochov-Čelákovice se znova oživí. V provozu budou v ranní a odpolední špičce pracovních dní tři páry nové linky S24. Vždy v hodinových intervalech. „Díky přípojům v Čelákovicích na vlaky do Prahy se místním zkrátí dojíždění do hlavního města až o čtvrtinu,“ informuje Pražská integrovaná doprava.

Modernizace železničního koridoru z Hostivaře do Vršovic konečně startuje. Proč ale zmizí zastávka ve Strašnicích?

„Spolehlivá a pohodlná železniční doprava zde oproti silně zatíženým komunikacím vítězí před autobusy i automobily na plné čáře. Držme palce, ať se nová linka ujme a odlehčí tak přetížené lince 398,“ dodává Pražská integrovaná doprava. Obec Mochov leží  v okrese  Praha-východ, čtyři kilometry jihovýchodně od Čelákovic.

Vlaky na čas vítězí

„Jízda z mochovského nádraží do Čelákovic potrvá sedm minut a motoráčky během ní obslouží i zastávku Mochov zastávka u místní energetické rozvodny. Chybějící pokladnu v Mochově zastoupí průvodčí KŽC. Cestujícím, kteří nemají kupon Pražské integrované dopravy, prodá ve vlaku jízdenku bez přirážky,“ informuje Krajský úřad Středočeského kraje.

FOTO: Lokálka Mochov-Čelákovice

Lokálka Mochov-Čelákovice - lokálka Mochov Čelákovice 1 – foto Pražská integrovaná dopravaLokálka Mochov-Čelákovice - Vlaková zastávka Mochov – foto Pražská integrovaná dopravaLokálka Mochov-Čelákovice - Vlaková zastávka Mochov 2 – foto Pražská integrovaná dopravaLokálka Mochov-Čelákovice - Koleje po kterých začíná jezdit lokákla Mochov Čelákovice – foto Pražská integrovaná doprava

„Nově dojedete z Mochova až do centra Prahy na Masarykovo nádraží za 38 minut,“ uvedl radní Středočeského kraje pro oblast dopravy František Petrtýl, je to podle něj rychlejší než cesta autem do centra Prahy a také rychlejší než cesta autobusem a metrem přes Černý Most. „Vlaky tady na čas jednoznačně vítězí,“ uvedl.

V historii lokálka pomáhala cukrovaru, později mrazírnám

Po čtyřkilometrové trati z Čelákovic do Mochova jezdily pravidelné vlaky naposledy v roce 2006. Od té doby tam jezdily jen mimořádné výletní motoráčky dopravce KŽC Doprava, které firma provozovala na vlastní komerční riziko. Linka s označením S24 doplní stávající nabídku regionálních autobusů – nejen z Mochova do Prahy, ale i do dalších destinací na Nymbursku.

Plameny zachvátily bývalé mrazírny v Mochově. Požár likvidovalo na sto hasičů, okolí zahalil hustý dým

„Železniční trať označená číslem 233 byla zprovozněna 11. února 1883 v rámci budované sítě Rakouské společnosti místních drah. Jejím primárním účelem bylo usnadnit nákladní dopravu z a do mochovského cukrovaru a později mrazíren. Osobní vlaky odtud poprvé vyjely 14. května 1939 a v různém rozsahu zde jezdily až do 9. prosince 2006,“ uvedl Bohumil Augusta, majitel společnosti KŽC Doprava, která bude provoz zajišťovat.

Včera, 19:36
Od čtvrtka 21. do neděle 24. listopadu se koná už 16. ročník Mezinárodního festivalu alpinismu...
Včera, 18:33
Policisté nalezli v říjnu ve středočeské nádrži Švihov na řece Želivce těla pohřešovaného partnerského páru...
Včera, 17:30
Také byl neskutečných 41 let členem ÚV KSSS a dokázal si získat Stalina, Chruščova a...
Včera, 16:00
Habsburská monarchie na Dunaji a František Josef I. jsou jedno a totéž. Pokud vyslovíme Rakousko-Uhersko,...
Včera, 15:36
Z Martinic. Příjmení kdysi slavné panské rodiny, která pocházela z rodu Kouniců a měla s...
Včera, 14:00
Za tuto chybu bohužel zaplatili lidé, kteří s tím neměli nic společného. Zemřelo jich 2117....
Včera, 11:30
Úspěšné dětské herecké hvězdy bývají velkým příslibem, ne všechny však mají to štěstí, že v herecké...
Včera, 10:11
Vedení Prahy 1 souhlasí s návrhem trasy plánované tramvajové trati z Vinohradské kolem hlavního nádraží...
Včera, 10:00
Známe ji všichni, cibuli. Často je pro své antiseptické vlastnosti označovaná za přírodní antibiotikum vedle...
Včera, 08:00
Na Výstavišti v Lysé nad Labem se konala celostátní výstava drobného zvířectva „Chovatel“, kterou pořádá...
Reklama