15℃
Dnes je 19. říjen , svátek má Michaela

Poděbrady boudou znít filmové melodie. Festival Soundtrack představí i světovou premiéru

Již potřetí se letos uskuteční festival filmové hudby a multimédií Soundtrack Poděbrady. Mezinárodní festival, který startuje ve čtvrtek 30. srpna a potrvá do neděle 2. září, přinese program největších hvězd filmového hudebního průmyslu. Návštěvníci se mohou těšit na čtyři dny plné audiovizuálního programu a multimediálního obsahu.

Reklama

Hlavní hvězdou festivalu bude Eric Serra, dvorní skladatel režiséra Luca Bessona. Na koncertě zazní hudba z jeho kultovních filmů Pátý element, James Bond: Zlaté oko, Leon nebo Magická hlubina. Očekávanou událostí je také světová premiéra projektu českého skladatele Ondřeje Soukupa.

Letošní ročník ve čtvrtek otevře úvodní megakoncert kapely Čechomor: Rok ďábla. V Soundtrack kryté koncertní hale předvede originální koncertní pojetí s projekcí nejlepších scén filmu. Na pátek je připravena projekce oblíbené pohádky pro celou rodinu – Ať žijí duchové. Klasické promítání pohádky, jejíž děj provázejí písničky z pera Jaroslava Uhlíře s texty Zdeňka Svěráka, bude zpestřeno hudebním překvapením. „Festival bude probíhat nejen v koncertní hale, ale i v lázeňském parku, kde je program zdarma. Festival svými filmovými projekcemi, tancem a workshopy zabaví účastníky všech věkových kategorií,“ říká za Soundtrack Markéta Mohoritová.

Hra o trůny v Čechách. Českého krále Jiříka z Poděbrad chtěl nahradit vlastní zeť

Ve světové premiéře bude v pátek večer uveden projekt českého skladatele Ondřeje Soukupa, držitele dvou Českých lvů za filmovou hudbu. Za doprovodu symfonického orchestru zazní skladby z filmů Kolja, Tmavomodrý svět nebo Vratné lahve.

Sobotní festivalové odpoledne bude patřit také tanci, a to v pořadu Hvězdy StarDance tančí na filmové melodie. Choreografie Jana Ondera připravená speciálně pro Soundtrack Poděbrady bude doprovázena melodiemi ze slavných filmů, jako jsou Hříšný tanec, Shrek nebo Pomáda. Originálním tanečním příběhem provedou tanečníci a slavné osobnosti ze StarDance.

Jako hlavní program sobotního večera vystoupí s kapelou zahraniční hvězda festivalu Eric Serra, dvorní skladatel režiséra Luca Bessona. Od 20 hodin bude možné si poslechnout hudbu, kterou složil pro kultovní filmy Pátý element, James Bond: Zlaté oko, Brutální Nikita, Leon nebo Magická hlubina.

Českou tvorbu – pohádku S čerty nejsou žerty režiséra Hynka Bočana, mohou diváci prožít v neděli odpoledne. Bude uvedena na velkém plátně za doprovodu symfonického orchestru, který naživo provede nejen hlavními melodiemi filmu, ale vytvoří i mnoho dalších zvukových efektů jako cinkání zlaťáků, zvuk pekla a dalších. Závěrečný koncert festivalu bude věnován letošní herní novince, jednomu z největších a nejdražších českých projektů všech dob – Kingdom Come: Deliverance. Soundtrack z počítačové hry, která se odehrává v Českých zemích v neklidných časech po smrti Karla IV., si budou diváci moci vychutnat v koncertním provedení naživo spolu s video scénami ze hry, a prožít tak příběh hlavního hrdiny Jindřicha znovu a jinak. Středočeská centrála cestovního ruchu, která festival podporuje, v červenci vydala také speciální mapu, jejíž předlohou je právě příběhová počítačová hra na hrdiny Kingdom Come: Deliverance.

Král Jiří z Poděbrad. Viní ho z vraždy krále Ladislava. Proč složil tajnou přísahu?

Před 1 hodinou
Další důkaz toho, že v Rusku je, či snad spíše bylo, možné opravdu cokoliv. Tento příběh...
Před 2 hodinami
Kdo není rebel ve dvaceti, nemá srdce. Kdo jím zůstal ve třiceti, nemá rozum. Jistě...
Dnes, 14:00
Komerční článek
Při přechodu na DVB-T2 je vhodné zohlednit několik kritérií, která mají pro každého jinou prioritu....
Dnes, 14:00
Ovoci kaki, kterému se také říká pokrm bohů, se poprvé objevilo v 7. století v...
Dnes, 11:30
Jeho obětí se měl stát francouzský prezident Charles de Gaulle, ten však pokus o atentát...
Dnes, 10:00
Jsme v kraji dvou velkých českých hudebních skladatelů, Bedřicha Smetany a Bohuslava Martinů. Městečko, které...
Dnes, 08:00
Začátkem listopadu, přesněji 3. listopadu si připomeneme svátek sv. Huberta, který je většině lidí známý...
Včera, 17:30
Se všemi tituly se Kalif al-Hakim (13. srpna 985 - 13. února 1021) nazýval Boží...
Včera, 16:00
Úspěšný velitel v bitvách proti Turkům patřil k nejznámějším postavám rudolfínské Prahy. Jeho nepřátelé mu...
Včera, 14:00
Ekologický přístup k planetě a udržitelnost, to jsou témata, která v posledních dnech hýbou internetem....
Včera, 12:11
V centru Prahy od úterý nesmí vystupovat lidé v obřích kostýmech zvířat, například pand, a...
Reklama