Podzim nabízí plavbu po Vltavě nebo Malši v Českých Budějovicích. Otevřená zůstává i Ferrata Hluboká

13.10.2021
Jiří Bydžovský

Turisté na Budějovicku teď mají jednu z posledních šancí užít si plavby na Vltavě a Malši. Nezvykle dlouhé babí léto k výletu do jižních Čech přímo vybízí. Zpestřit si ho mohou právě na řece. Na Vltavě se plavební sezona uzavírá na konci října. Na Malši potrvá do prosince.

„Jednou z možností, jak si užít pobyt na Budějovicku, jsou aktivity spojené s takzvanou Stezkou Vltavy. Hlavní sezona na řece již pominula, ale některé služby jsou stále v provozu. Pro zájemce o soukromou plavbu mezi Budějovicemi a Týnem nad Vltavou je důležitá informace o provozu plavebních komor na jezech“ říká Vojen Smíšek mluvčí destinace Budějovicko.

Otevřená zůstává také jedna z nejoblíbenějších atrakcí – Ferrata Hluboká. Výlet po cyklostezce podél Vltavy na ferratu je pak možné spojit s návštěvou nedaleké zříceniny Karlova Hrádku.

Zatímco na Vltavě sezona v říjnu končí, Malše v Českých Budějovicích žije až do prosince. Na lodi Svatá Rozálie se tak mohou návštěvníci vydat na tématické plavby ze slepého ramene v centru města. „Každou druhou sobotu až do 6. listopadu jsou naplánované plavby s prohlídkou nejstaršího budějovického pivovaru . Pohádkové plavby historickým centrem nebo Halloweenskou plavbu si pak užijí hlavně děti. Na období adventu jsou naplánovány takzvané plavby do Betléma,“ dodal Smíšek.

Zdroj:vz


Témata:

Nepřehlédněte