-6℃
Dnes je 23. únor , svátek má Svatopluk

Pohlazení pro romantická srdce? Že se dnes už nenajde? Ale ano!

Další fotky

Velkým překvapením pořadu „Hovory W s hosty“ se letos 13. ledna v pražském divadle Karla Hackera stal křest klipu Kamily Hübsch a Pavla Mészárose When you tell me that you love me.

Reklama

Když jsem viděla úvodní záběry, tak mi nejprve přišly skoro až kýčovité, jak z nich ta romantika až odkapává. Navíc pro někoho, kdo píseň nezná, je složitá i melodicky, určitě ne prvoplánová hitovka. Vlastně jsem ji, snad, dopochopila až na potřetí, když jsem si ji pustila na youtube. To není kýč, ani naivita, ale záměr.

Kapka do žil a Hovory W navazují na werichovskou tradici. Připojíte se?

Oba dva interpreti jsou prostě romantici, a tady tomu svému osobnímu nastavení dali jednoduše maximální možný prostor. Snad mě čtenář omluví za tvrzení, že dnešní doba romantice nepřeje. A možná jí nakonec nepřejeme ani my sami. Který muž by si ale nepřál setkání s krásnou ženou? Která žena by odmítla růži, samozřejmě rudou, od muže, který ji přináší s tak radostným očekáváním příštích chvil?

Syn Wericha: Po otci jsem zdědil humor, geny nejsou voda

Naznačený příběh, a nedopovězený, jak jinak, se zvolenou romantickou melodií dokonale konvenuje, stejně jako s textem, který zůstává v angličtině. Což je mnohdy lepší, než překlad jakýmkoliv způsobem zpotvořený.

Těžko říct, do jaké míry romanticky na první dobrou klip zapůsobil na návštěvníky již sedmnáctých Hovorů W, které nyní našly na první polovinu letošního roku zázemí v Divadle Karla Hackera v Kobylisích. Ovace ve stoje jsou na tuto otázku tou nejlepší odpovědí. Klip byl vlastně až tečkou za celým pořadem, do kterého jeho protagonisté Jiří Werich Petrášek a Pavel Mészáros tentokrát pozvali charismatického Jana Přeučila. Mít možnost setkat se s ním takhle naživo v prakticky bezprostřední blízkosti, to je zážitek sám o sobě unikátní a neopakovatelný.

Knihu vzpomínek Retro/ Republika pokřtili Aťka Janoušková, Václav Žmolík a Slávek Boura

Neopakovatelné jsou také zážitky dalšího z hostů, paní Evy Tůmové, která se starala o Jana Wericha, tatínka Jiřího Wericha Petráška, v posledních letech jeho života. Původně chodila k Werichům vypomáhat hlavně s péčí o Werichovu vnučku Fanču, později se o již vážně nemocného Jana Wericha starala na plný úvazek a ve Werichově vile také bydlela. Krásný vztah si hned také našla k Werichovu synovi Jiřímu, který se o tom, kdo je jeho pravým otcem, dozvěděl až po smrti Jana Wericha. A dlužno říct, že i naopak. Bylo by asi i divné, kdyby si ti dva nerozuměli.  Jan Werich by vedle sebe asi dlouhodobě nesnesl někoho s povahou, mírně řečeno, neradostnou, a Jiří má v každém případě polovinu otcových genů.

FOTO: Hovory W 13. ledna 2019

Hovory W 13. ledna 2019 - HACKER_1 foto Jaroslav HauerHovory W 13. ledna 2019 - HACKER_12 – kopieHovory W 13. ledna 2019 - HACKER_13Hovory W 13. ledna 2019 - HACKER_11Hovory W 13. ledna 2019 - HACKER_10
Další fotky
Hovory W 13. ledna 2019 - HACKER_9Hovory W 13. ledna 2019 - HACKER_8Hovory W 13. ledna 2019 - HACKER_5Hovory W 13. ledna 2019 - HACKER_7Hovory W 13. ledna 2019 - HACKER_6Hovory W 13. ledna 2019 - HACKER_4Hovory W 13. ledna 2019 - HACKER_3Hovory W 13. ledna 2019 - HACKER_2Hovory W 13. ledna 2019 - HACKER_1 foto Jaroslav HauerHovory W 13. ledna 2019 - DSC_6348Hovory W 13. ledna 2019 - DSC_6390Hovory W 13. ledna 2019 - DSC_6410

Pokud chcete na Jana Wericha zavzpomínat i vy, začtěte se do vzpomínek Evy Tůmové v knize nazvané „A taky jsem vařila u Werichů…“, která právě vyšla v nakladatelství AOS Publishing. Vystoupení Kamily Hübsch a Pavla Mészárose se určitě stane součástí i některých příštích Hovorů W, které se konají v Divadle Karla Hackera vždy 13. dne v měsíci. Do toho únorového si pánové Werich a Mészáros pozvali jako hosty moderátora a autora Aleše Cibulku a předsedu Společnosti přátel Vlasty Buriana Pavla Holíka. Takže o dobrou zábavu určitě nebude nouze.

 

Včera, 17:30
O životě v buddhistickém klášteře vyprávěla mniška Tenzin Palmo, jež se narodila v Praze, vystudovala...
Včera, 16:36
Za svůj oblouk vděčíš překonané krizi Lidská řeč je nekonečný vzdušný most V každém objeví...
Včera, 16:00
Komerční článek
Např. vysloužilou zářivku převezme každý odpovědný kolektivní systém zdarma, kdežto běžná odpadová firma si za...
Včera, 16:00
Východní komunistické cenzuře a nesvobodě padlo za oběť mnoho děl pocházejících ze Západu obecně a...
Včera, 15:27
Krajská hygienická stanice Středočeského kraje zkontrolovala v loňském roce 2 366 stravovacích zařízení, 141 dětských...
Včera, 14:00
Všichni jsme zvyklí na fakt, že pokud chceme psát esemesky a telefonovat, musíme mít v...
Včera, 14:00
Víte, co je to mýdlový sliz? Dá se to vyrobit doma. A dá se s...
Včera, 12:32
V Uměleckoprůmyslovém muzeu skončila v roce 2017 rozsáhlá rekonstrukce, která mimo jiné významně rozšířila výstavní...
Včera, 11:30
Vyprávěly se o něm hrozné věci, byl odsouzen k trestu smrti, nakonec zemřel v poklidu...
Včera, 10:00
Orthorexie je neznámá, přesto velmi častá, porucha příjmu potravy. Jedná se o člověka, který má...
Včera, 08:00
Novodobý termín, jehož kořeny však sahají do dávné minulosti. Co svět světem stojí, nebyla šuškanda...
Reklama