Policie dopadla zloděje, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

17.1.2022
Redakce

Policisté dopadli muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově odcizil nastartované auto i s ročním chlapcem. Podle policejní mluvčí Miroslavy Glogovské bude stíhán na svobodě. Státní zastupitelství podle ní podnět vyšetřovatele k návrhu na vzetí obviněného do vazby neakceptovalo. Šestačtyřicetiletý obviněný byl v neděli propuštěn.

Obviněného muže z Teplicka zadrželi policisté v pátek večer, k činu se přiznal. V případě prokázání viny mu hrozí podle Glogovské až tři roky vězení. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů – neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Řidička vozidla nechala ve středu ráno své auto nastartované, než odvedla své starší dítě do školky. Obviněný si podle svého vyjádření vozu u mateřinky všiml a odcizil ho. „Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel,“ řekla policejní mluvčí Alena Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. Případ je podle ní zároveň varováním pro ostatní řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná, protože případnému pachateli stačí jen několik sekund na jeho odcizení.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte