Policie nebude stíhat muže, který na Plzeňsku zastřelil zloděje. Střílel v nutné obraně

22.11.2021
Andrea Jančová

Majitel domu, který ve Vochově na severním Plzeňsku zastřelil muže, který se mu vloupal do domu, střílel v nutné obraně a nebude trestně stíhán. Dospěla k tomu policie po rozsáhlém prověřování okolností případu z března. Případ odložila, neboť podle vyšetřovatelů nešlo o podezření z trestného činu.

Šestapadesátiletý muž s partnerkou spali v bývalém drážním domku. V noci na jejich pozemek a pak i do domku vnikl sedmatřicetiletý muž a majitel domu po něm vystřelil. „Ke střelbě použil svoji legálně drženou zbraň a na muže vystřelil uvnitř domu s tím, že postřelený vyběhl na pozemek, kde se zhroutil,“ popsala případ policejní mluvčí Pavla Burešová. Majitel podle ní zraněnému ihned zavolal záchranáře a do jejich příjezdu poskytoval postřelenému první pomoc. Muž ale na následky střelného poranění na místě zemřel. Podle některých informací to byl člověk, který byl v minulosti odsouzen za vraždu.

Policie se začala věcí ihned zabývat. Prověřovala událost pro podezření z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. „Pro správné objasnění celého případu kriminalisté na místě využili i vyšetřovací pokus. Po vyhodnocení všech důkazních prostředků, po provedených výsleších a po vyhodnocení znaleckých posudků z oboru kriminalistika, odvětví balistiky a oboru zdravotnictví, odvětví soudního lékařství a toxikologie, policejní orgán dospěl k závěru, že se jedná o případ nutné obrany, tedy o okolnost vylučující protiprávnost činu,“ konstatovala Burešová.

Zdroj : PČR,ČTKNepřehlédněte