Policie odhalila moravskoslezský drogový gang

25.1.2023
Simona Knotková

Moravskoslezští policisté odhalili devítičlennou skupinu výrobců a dealerů pervitinu. Za rok a půl činnosti její členové vyrobili a dodali na trh 12 kilogramů této drogy v hodnotě okolo deseti milionů korun. Novinářům to řekl náměstek moravskoslezského policejního ředitele Radim Witta.

Policisté členy skupiny zadrželi v listopadu loňského roku. Na jejich sledování pracovali ale už od roku 2021. Původně si mysleli, že sledují dva na sobě nezávislé gangy. Postupem času zjistili, že jde o jednu velkou skupinu a případy se spojily.

„Obvinili jsme devět lidí ve věku 34 až 56 let,“ řekl Witta. Dodal, že léky s obsahem potřebných látek obvinění ve velkém nakupovali v Polsku. Pak je převáželi na území Moravskoslezského kraje, kde na různých místech pervitin vařili.

Aby policistům ztížili odhalení, často měnili nejen své působiště, ale i „vařiče“, které si najímali na výrobu drogy. „Měli také propracovanou distribuční síť,“ řekl Witta. Dodal, že narkotika končila na černém trhu nejen po celém Česku, ale mířila i do Německa.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte