11℃
Dnes je 20. květen , svátek má Zbyšek

Policie vyšetřuje kolaps dopravy na D1, kolony mohly být organizované

Dálniční peklo, kterým si v minulém týdnu prošli na D1 řidiči, má teď policejní dohru. Jeden z řidičů podal trestní oznámení popisující cílenou blokádu dálnice kamiony. Ředitelství silnic a dálnic uvolnilo video, které nejspíše ukazuje, že se nejednalo o náhodu.

Reklama

Každá rekonstrukce dálnice je pro řidiče v místech zúžení nepříjemná. Jen na úsek mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem se lepí podivná smůla. Mnohakilometrová kolona byla pro generálního ředitele ŘSD Jana Kroupu poslední kapkou a Ředitelství silnic a dálnic dalo firmě provádějící opravu výpověď. Poslední kolaps dálnice má ale trestní dohru.

“Nákladní vozidla účelově a úmyslně zablokovala průjezd po dálnici D1,” uvádí trestní oznámení jednoho z řidičů, který se s kamiony pohyboval v koloně. Podle něj měl být spáchán trestný čin obecného ohrožení. Věc má v řešení Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 6.

Záběry z dálnice, které zveřejnilo ŘSD, toto podezření podporuje. Blokování dálnice kamiony je z nich totiž jasně viditelné. Kamiony totiž v místě, kde jsou dva dálniční pruhy nepochopitelně utvořily tři pruhy. Tím dokonale zablokovaly průjezd všem, včetně sanitek a policejních vozů.

Dálniční kamera ukazuje jak se ve třech řadách kamionů snaží projet auto údržby dálnice a Policie ČR. Jakmile projedou, utvořená ulička se za nimi pevně uzavírá. O pár desítek metrů dále vše jistí kamion, který jeho řidič pro jistotu postavil napříč dálnicí.

Podezřelé chování řidičů potvrzuje i generální ředitel ŘSD Kroupa. “Můžeme potvrdit, že ten kolaps na D1 vznikl za velmi podezřelých okolností. Nákladní vozidla uzavíraly bezpečnostní uličky, které jindy zůstávají volné k průjezdu záchranky a policie. Došlo to tak daleko, že policie musela doprovázet i sypače. Vše je zachyceno na videu. Takže je tam skutečně hodně zvláštních okolností.”

Podané oznámení dále popisuje, že byla celá akce organizovaná a připravená proti  ŘSD a Ministerstva dopravy. Generální ředitel ŘSD Kroupa trestní oznámení vítá a věří, že policie prošetří podezřelý kolaps.

Včera, 17:30
Jestli chcete opravdu poznat, co je to zvrat osudu, začtěte se do životního příběhu Léonory...
Včera, 16:00
Býváte často unavení a propadáte depresím? Dánská psychoterapeutka Ilse Sand vám poradí, jak se s...
Včera, 14:00
Jestli máte cukrovku, zpozorněte. Tato nemoc má totiž kromě těch obvyklých důsledků jednu nepříjemnost navíc....
Včera, 11:30
Čím víc pročítáme životopisy Leninových a Stalinových soudruhů, tím víc vystupuje jedno základní schéma. Společná...
Včera, 10:00
Letos by se 150 let dožil profesor Rudolf Jedlička, lékař a mecenáš, zakladatel české rentgenologie,...
Včera, 08:00
Lidská mysl se vine různými cestičkami. Nevím z jakého důvodu, ale dnes jsem si vzpomněl...
18.5.2019
Výbuch sopky se prý nedá předpovědět, ale tady se to podařilo. Již v roce 1978...
18.5.2019
Není to tak dlouho, co jsem se procházel po Staroměstském náměstí v Praze. Nikam jsem...
18.5.2019
Nevím jak vám, ale mně se často stává, že nakoupím trs ještě nedozrálých banánů a...
18.5.2019
Lázně v údolí říčky Šťávnice obklopují lesy, město tone v zeleni, keřích a květinách. Krásné...
Reklama