Policisté pátrají po uprchlém vězni, který odešel z pracoviště v Chodově na Sokolovsku

8.11.2022
Roman Kořinek

Policisté v Karlovarském kraji v současné době pátrají po šestadvacetiletém vězni, který včera kolem 13. hodiny odešel z nestřeženého pracoviště v Chodově na Sokolovsku. Podle policejního mluvčího Jakuba Kopřivy měl na sobě uprchlý vězeň Roman Šrétr v době útěku vězeňský mundůr.

„Je ovšem pravděpodobné, že nyní bude mít na sobě civilní oblečení, které měl před svým odchodem odcizit z několika skříněk. Hledaný muž by neměl být nebezpečný a ve výkonu trestu je za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ vysvětluje policejní mluvčí.

Hledaný Roman Šrétr je 172 až 176 centimetrů vysoký. Je střední postavy a má hnědočerné vlasy. Jeho stáří působí zdánlivě na 25 až 28 let. Podle policistů by neměl být ozbrojen a neměl by být svému okolí nebezpečný. Zároveň netrpí vážnou nebo nakažlivou nemocí. Bydliště má Roman Šrétr hlášené v okrese Klatovy.

„I přes výše popsané skutečnosti ale Policie České republiky rozhodně nedoporučuje provádět opatření ze strany veřejnosti, které by měla za následek omezení práv nebo osobní svobody uprchlého vězně a to zejména s ohledem na vlastní bezpečnost. Policie žádá občany, aby veškeré informace k hledanému muži sdělili na linku 158,“ dodal Jakub Kopřiva.

Zdroj: vz/pčrNepřehlédněte