12℃
Dnes je 20. listopad , svátek má Nikola

Pozvánka na jazz: Sice se neřadí mezi „hlavní proud“ současné hudební scény, získávají však prestižní ocenění!

Jazzová vokální formace Prime Time Voice zakončí letošní koncertní sezonu více než symbolicky – v jazz clubu Agharta v pražské Železné ulici, tedy přesně tam, kde před pěti lety začínala.

Přidáme-li ještě jednu pětku, oslava léta se nenápadně propojí s oslavou narozenin sopranistky Dáji Šimíčkové, která spolu s mezzosopranistkou Taťánou Roskovcovou a altistkou Martou Marinovou tvoří vokální trio. Celý band doplňují kytarista Jiří Kovář, kontrabasista Jaroslav Šimíček, bubeník Jan Dvořák a David Fárek j.h. se svým saxofonem.

Maminka ho nečekaně opustila. To nešťastného zpěváka inspirovalo pomáhat lidem s rakovinou

Kapela postavená na vokálním vícehlasu a akustickém zvuku není omezena žánrově ani interpretačně. Vyžaduje však pečlivý výběr výborných a hlavně všestranných hudebníků. A to se jim evidentně vyplácí. Repertoár tvoří zčásti jazzové standardy, zčásti skladby, které se standardy teprve stanou.  Skladby Ch. Corey, P. Methenyho, B. Bacharacha a mnoha dalších doplňuje vlastní tvorba. Přestože jejich písně nejsou tím takzvaným „hlavním proudem“, získali letos za jednu ze svých písní ocenění Zlatá Česká dvanáctka v hitparádě ČRo Dvojka a už půl roku se v rozhlasové soutěži drží na nejvyšších příčkách.

Malou zpěvačku s velkým hlasem doprovodila při komorním recitálu i čivava

Původní písně kapely jsou ve větší míře zastoupeny teprve na jejich druhém albu „Lazy Afternoon“. Autorská a zároveň manželská dvojice Šimíček (hudba)/ Šimíčková (text) se pohybuje třeba i na poli dětské tvorby. Úspěšnou premiéru v podání Dětského pěveckého sboru Českého rozhlasu má čerstvě za sebou i jejich čtyřdílný cyklus Písničky na celý rok. Na společném kontě mají též písně do seriálu První republika, jehož třetí řada se chystá na televizní obrazovky letos na podzim. Tyto skladby hudebně ztvárnila dobová kapela Shadde Yadda, v níž autorská dvojice účinkuje a spolu s nimi i další instrumentalisté, paralelně vystupující s Prime Time Voice.

Kapela je zatím známá spíše z jazzových pódií a swingových festivalů. V minulosti se však představila i v rámci Pražského jara, Smetanovy Litomyšle, Prague Proms, Prix Bohemia Radio a mnoha dalších festivalů. K nezapomenutelným zahraničním koncertům (vedle těch na londýnské scéně či v bavorském Burgthann) přibyly v poslední době další – v sále Státní filharmonie Košice nebo v Gaubaldhaus v německém Waldmünchen.
Po letní pauze je vedle pravidelných vystoupení v pražských jazz klubech jako je Jazz Dock nebo Agharta určitě zastihneme na podzimním festivalu Žižkov Meets Jazz, nejbližším mimopražským místem koncertu je moravské město Třebíč.

Díky umělecké rozpínavosti každého z členů souboru je možné zachytit je jednotlivě v rámci jiných uměleckých těles a uskupení. Kupříkladu právě Daja & Shadde Yadda budou k vidění i slyšení s programem ke stému výročí republiky v nejrůznějších koutech naší vlasti. Pohostí je třeba Praha, Mělník, Šilheřovice, Katovice, Mladá Boleslav, Teplice, Konopiště a mnoho dalších měst a míst, kde se s nimi můžeme setkat po celý zbytek roku a to až do Vánoc.

FOTO: Prime Time Voice

Prime Time Voice - Prime Time Voice 6Prime Time Voice - Prime Time Voice 5Prime Time Voice - Prime Time Voice 2Prime Time Voice - Prime Time Voice 3Prime Time Voice - Prime Time Voice 4

„Do té doby ale krásné léto a všechno nej,“ přejí společně. „Anebo rovnou obojí najednou!“

Kdy a kde? 12. července s Prime Time Voice v Agharta Jazz Centru Prague od 21 hodin.

Před 2 hodinami
Rady, tipy a vychytávky z dob minulých jsou hojně vyhledávané i dnes. Sice se dříve (oproti...
Před 3 hodinami
Při procházkách po romantických uličkách ve Starém městě procházíme kolem gotických staveb, renesančních paláců i...
Dnes, 08:00
Obyvatelé Ženevy si mohli vybrat. Buď přijmout Kalvínovu věrouku i se všemi omezeními, anebo raději...
Včera, 17:30
V listopadu 1945, jen pár měsíců po válce, otevřel americký žalobce Henry Jackson pětihodinovou obžalobou...
Včera, 16:00
Přitom Ladislav Mikeš Pařízek (19. 11. 1907 – 28. 3. 1988) býval ještě počátkem 60. let naší...
Včera, 14:00
Dýně přímo volají po nápaditém zpracování, stejně tak jablka i hrušky. Slibují výjimečný gurmánský zážitek....
Včera, 12:54
Opět na křižovatce? Tak nazval Spolek českých právníků VŠEHRD setkání na půdě Právnické fakulty Univerzity...
Včera, 11:30
Jeho celé jméno znělo Lawrence Harvey Zeiger (nar. 19. 11. 1933) a svou slavnou talk show...
Včera, 10:44
Hlavní město vyčlení dalších 133 svých bytů pro služební účely. V současné době jich má...
cvičení, klik, kondice
Včera, 10:00
Jak se hodit rychle do kondice? Vykašlete se na fitka, alespoň z počátku a zkuste posilování...
Reklama