20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Práce na zahradě prospěje vašemu tělu i duchu

Před několika dny oficiálně začalo astronomické jaro. Možná ještě zápasíte s jarní únavou nebo už máte v živých představách grilovací a koupací sezónu a dlouhé letní večery spojené s pozorováním hvězd. Zkrátka těšíte se, až plnými doušky využijete toho, co vaše zahrada nabízí. A je úplně jedno, zda patříte mezi ty šťastlivce, kteří mají u zahrádky rodinný dům nebo ty méně šťastné, kteří vlastní alespoň malou chatku s kouskem pozemku.

Reklama

Nemůžete stihnout všechno

S péčí o zahradu je však spojena i spousta práce a námahy. Jak to ale vše stihnout, když kromě domu a zahrady musíte také chodit do práce, starat se o rodinu, pravidelně cvičit, zdravě se stravovat, zkrátka zvládat všechny nezbytné záležitosti, které nám velí moderní doba? Někdy si toho nabíráme až příliš a pak se zbytečně trápíme, že pořád jen přeletujeme z akce do akce a nic pořádně nestíháme.

Stanovte si priority

Pokuste se přeřadit na nižší rychlost a určit si priority. Opravdu je nutné běhat každý týden do fitka a utrácet tak drahocenný čas? Co když existuje možnost, jak potrápit tělo a zároveň za sebou vidět i něco více než jen kupu svalů. A víte o tom, že již mnohé studie prokázaly, že lidé, kteří věnují čas práci na zahrádce a kolem domu se v průměru dožívají vyššího věku?

Pochutnejte si na ovoci a zelenině bez chemie

Právě jaro je ideální dobou, kdy se do toho pustit. Připravte si sazenice květin i zeleniny a vypěstujte si vlastní rajčata, okurky, papriky i mrkev. Kromě toho, že při práci na zahradě zpevníte tělo stejně, možná lépe, než ve fitness centru, výsledkem vaší práce bude navíc chutná a zdravá zelenina doplněná o květiny, coby potěchu ducha. Konzumací vlastních výpěstků, darů vaší zahrádky, které vyrostly bez chemie a dalších zdraví tělu škodlivých látek, navíc posílíte i své zdraví. A záplava květin bude zároveň pozitivně působit na vaši psychiku.

Přirozený pohyb pro tělo

Práce okolo domu a na zahradě je tělu přece jen fyziologicky přirozenější než sport, při němž soustavně zatěžujete jen určitou tělesnou partii. Při práci na zahradě se přirozeně rozvíjejí všechny partie těla. Představte si například, kolik částí těla se zapojí při kosení trávy nebo štípání dřeva. Určitě jich bude mnohem více než při bench pressu nebo dlouhém běhu, který navíc zničí vaše klouby.

Pro dobrý pocit vsaďte a kvalitní oblečení

A jak to zařídit, abyste i při zahradničení vypadali stejně dobře jako v posilovně? Budete se divit, ale stejně jako existují specializované obchody s kvalitním oblečením pro sportovce, můžete narazit i na dodavatele kvalitního a pohodlného pracovního oblečení na zahradničení engelbert strauss. Vyberte si ten správný outfit, v němž se i po ušpinění nebudete obávat poklábosení se sousedem pracujícím na vedlejší zahradě.

 

Před 29 minutami
Od vynálezu prvního automobilu na konci 19. století přišly na svět miliony modelů aut od...
Před 2 hodinami
Nepohodlné knihy a mocní tohoto světa. Oheň a voda. Věčný svár, od úsvitu věků. Nerovný...
Dnes, 11:30
Jestli často sedíte při práci, možná právě tohle může za vaše úzkostné stavy. Tak zní...
Dnes, 10:00
Letos by oslavil víc jak 300. Narozeniny, ale příklad si z něj můžeme brát dodnes....
Dnes, 08:00
První smutné jaro, první světové války. Blátivé, deštivé, studené. Nekonečné týdny čekání v zákopech. Ve...
Včera, 17:30
Milenky mocných byly vždy vděčným tématem klepů prostého lidu. Králové a císařové tím sestupovali ze...
Včera, 16:00
Těšil se dokonce i přízni carského dvora, přesto měl smůlu. Jeho vynálezy mohly ulehčit práci...
Včera, 14:00
Podle průzkumu NMS Market Research jsou ženy připraveny hůře, než muži. I celkově ale velmi...
Včera, 11:30
Alkohol s energeťákem je oblíbeným nápojem mladých. Ale co je na něm tak fascinuje?! Experti...
Včera, 10:00
Oficiálně byl znám jako François Duvalier, prezident Haiti. Narodil se 14. dubna 1907 a v...
Reklama