• Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • nezarazene
 • Prachatice příští rok mají v plánu investice za 140 milionů korun. Dojde i na letní kino

  18.11.2021
  Jiří Bydžovský

  Prachatice chtějí příští rok investovat kolem 140 milionů korun. Počítá s tím návrh rozpočtu na rok 2022. Peníze dá město například na opravu letního kina. Cílem je ze stávajícího areálu letního kina vytvořit multifunkční kulturní prostor sloužící nejen pro filmové projekce, ale také pro další kulturní aktivity, např. koncerty, vystoupení kulturních souborů, školní akademie, nebo třeba festivaly.

  „Investice by měly překonávat úroveň 140 milionů korun, což jsou pro naše město obrovské peníze. Objevují se tam takové investice, které přechází z jednoho roku do druhého, což je například letní kino,“ řekl starosta Martin Malý /Nezávislí/.

  Už letos v únoru Prachatice rozhodly, že za zhruba 60 milionů Kč předělají letní kino. Část prací se bude dělat v roce 2022. Rekonstrukce letního kina počítá zejména s výměnou sedadel v hledišti při zmenšení počtu míst na cca 300 – 350,  zastřešení části hlediště, novou promítací plochu s možností zakrytí při akcích, kdy by její bílá barva rušila, šatnu pro vystupující v blízkosti pódia, přístřešky pro manipulaci s aparaturou. V neposlední řadě by měl vzniknout i sklad materiálu a techniky a garáž pro vozidlo Kulturních informačních služeb,ale i  kiosek s občerstvením.

  „Rozpočet zahrnuje i další investice drobnějšího charakteru do vodohospodářského majetku, je to hodně pestré,“ řekl Malý. Město chce investovat i do Štěpánčina parku nebo do nového vodojemu nad městem. Úvěry si radnice brát nebude, použije peníze, které zbyly jako přebytky hospodaření minulých let. „Na účtu máme nyní přes 130 milionů korun,“ řekl starosta s tím, že opravovat se budou i městské byty.

  Na letošek si město, v němž žije téměř 11.000 lidí, schválilo rozpočet s příjmy 272,1 milionu a výdaji 262,5 milionu korun. Rozpočet znovu projednají radní tento pátek, v prosinci ho musí schválit zastupitelé.

  Zdroj:vz/čtk  Nepřehlédněte