Praha 6 v roce 2021: Další nesplněné sliby?

O pětatřicet milionů méně na běžné výdaje z rozpočtu, investice do školství a oprav bytového fondu, ale i další vyrovnávání se s následky koronaviru. To ve zkratce čeká v letošním roce šestkou městskou část. Zajímavý bude letošní rok na šestce i s ohledem na plány starosty Ondřeje Koláře (TOP 09).

Tomu se totiž „zachtělo“ do velké politiky a rád by kandidoval do sněmovny. Šestka by tak mohla mít starostu a poslance v jednom. TOP 09 půjde do podzimních sněmovních voleb v koalici společně s ODS a KDU-ČSL. A jak je známo, s kandidaturou kamkoliv se tradičně pojí i nejrůznější sliby!

 

Pokud jde o to, jak je Kolář zapsán do povědomí obyvatel metropole, dalo by se říct, že na své kampani pracuje už několik let. A středobodem jeho PR aktivit je odstranění sochy maršála Koněva. Právě tento počin mu totiž vynesl všeobecnou známost, a to jak doma, tak i za hranicemi. Nejdříve odstranění pomníku kontroverzního Koněva schválilo zastupitelstvo, Prahu 6 potom socha opustila během první vlny koronavirové krize loni na jaře – a to v nouzovém stavu.

Uspěje Ondřej Kolář ve sněmovních volbách?

Ano
0%
Ne
100%

 

Kandidatura starosty do Sněmovny by ale mohla přinést také celou řadu slibů, které by voliče (minimálně) ze šestky navnadily, aby Koláře „kroužkovali“. Co na tom, že třeba nakonec splněny nebudou. Třeba před pár lety před volbami do zastupitelstva městské části dostali obyvatelé šestky slib, že budou mít krytý bazén na Petynce… Dosud nestojí. 

 

Před pár dny se však v médiích objevila informace, že probíhají jednání s architektonickou firmou, která projekt připravuje, vyčleněno má být na koupaliště pod střechou 250 milionů korun… Do voleb sice krytý bazén na Petynce nevyroste, ale slíbit ho možné určitě je.

Měl by být na Petynce postaven krytý plavecký bazén?

Ano
100%
Ne
0%

 

Mezi investicemi, které šestka „vypíchla“ v prosinci schváleném rozpočtu městské části na letošní rok je zdůrazněno 168 milionů korun na oblast školství, konkrétně potom na rekonstrukce budov základních a mateřských škol či sportovišť při školách a také 111 milionů korun na rekonstrukce a opravy bytového fondu.

Hřib: Covid ukázal, jaká by byla Praha bez turistů

 

Rozpočet Prahy 6 osekala koronavirová krize, běžné výdaje jsou naplánovány o 35 milionů korun nižší. Celkem šestka letos čeká příjmy 748 milionů korun, hospodařit bude souhrnnými výdaji ve výši 1,15 miliardy korun. Co se příjmů týče, méně sem poputuje z poplatků z pobytu a z dalších správních poplatků a snížené budou také příjmy u výnosů z podnikatelské činnosti.

FOTO: Koupaliště Petynka

Koupaliště Petynka - Koupaliště PetynkaKoupaliště Petynka - Koupaliště PetynkaKoupaliště Petynka - Koupaliště PetynkaKoupaliště Petynka - Koupaliště PetynkaKoupaliště Petynka - Koupaliště Petynka

 

Investice však údajně odkládány nebudou. Do kapitálových výdajů zařazujeme projekty, které podléhají uzavřeným smluvním vztahům, popřípadě jsou již realizovány. Stejně tak počítáme s projekty, z nichž většina byla již plánována v minulosti a z pohledu řádného hospodaření je jejich realizace nezbytná,“ řekl radní Jaromír Vaculík.

 

Protože nyní nikdo neví, jak se bude koronavirová situace v letošním roce vyvíjet, jsou v rozpočtu vyčleněny peníze na nákup ochranných zdravotních pomůcek výši 20 milionů korun, další peníze by mohly zamířit na pomoc podnikatelům. 

Dnes, 04:00
Nedaleko metra Palmovka jsme se ptali náhodných chodců na to, co říkají zpřísněnému nouzovému stavu,...
Dnes, 04:00
Vypadá to, že Praha bude mít nový koncertní sál. Magistrát, respektive radní hlavního města, totiž...
Včera, 12:08
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Včera, 12:08
Práce snů – tak by se dal nazvat nouzový stav z pohledu některých úředníků městských...
6.3.2021
Na to, až se uvolní omezení, a zejména na děti se už těší v Muzeu...
4.3.2021
Boj proti pandemii koronaviru vidí jako jednu z priorit letošního roku starosta první městské části...
4.3.2021
V únoru měla mít v Dejvickém divadle premiéru nová inscenace hry Vina? od Daniela Majlinga....
3.3.2021
Zahušťování našeho hlavního města novou výstavbou je protiváhou jeho rozšiřování do okolní krajiny. Možnosti se...
3.3.2021
Pražští policisté pátrají po útočníkovi, který napadl seniora ve stanici metra Střížkov. Útoku předcházel slovní...
3.3.2021
Podobný shon jako kolem Průmyslového paláce panoval i na ostatních stavbách budoucího výstaviště. Největší pozornost...
3.3.2021
Během dvou let přibude v hlavním městě několik set stožárů veřejného osvětlení, ze kterých si...
Reklama