16℃
Dnes je 25. červen , svátek má Ivan

Praha zítra? Web prozradí, kde se v metropoli co staví

Kde, kdo, za kolik staví. Pražané se z webového portálu „Praha zítra?“ dozvědí o plánovaných stavebních projektech, které v metropoli vznikají. Získají informaci o tom, kdo je investorem, architektem, kdy byl projekt zahájen a kdy bude dokončen i kolik stojí.

Reklama

Portál „Praha zítra?“ je dostupný na adrese http://prahazitra.camp. Na webu je k dohledání celkem 184 projektů v různých fázích vývoje. „Od idejí přes stavební záměry až po ty realizované. Jde o nové budovy, mosty, veřejná prostranství, ale třeba i celé čtvrti. Všechny projekty byly součástí tří výstav Praha zítra? v Centru architektury a městského plánování (CAMP). Ti, kdo si projekty nestihli prohlédnout v CAMPu, si je nyní mohou díky mapovému portálu prostudovat online,“ informuje pražský magistrát.

Podle náměstka primátora pro územní rozvoj Petra Hlaváčka je cílem databáze informovat Pražany o tom, co se v hlavním městě staví a jaké zajímavé projekty se chystají. „Věříme, že aktuální a dostupné informace o projektech přispějí k pozitivnímu vnímání architektury a rozvoje obyvateli Prahy,“ přeje si Hlaváček.

Návštěvníci webu mají možnost vyhledávat projekty buď skrze jejich umístění na mapě, podle názvu, či je lze filtrovat dle různých kritérií, například podle fáze projektu nebo podle umístění na území městských částí.

Informace doplňuje Institut plánování a rozvoje (IPR). „Zeptali jsme se investorů na pět věcí – co stavíte, kde, jak to bude vypadat, kolik to bude stát a kdy bude hotovo,“ řekl ředitel IPR Ondřej Boháč. Aplikace má také přispět k tomu, aby do CAMPu zavítalo více návštěvníků, kteří se zajímají o rozvoj města.

(mim)

Dnes, 17:30
Zamilovanost a láska. To jsou pojmy, které neznají hodnocení, soud. Říká se, že láska je...
Dnes, 16:00
Bojíte se rádi? Zbytečná otázka, že? Příjemné mrazení v zádech, pokud sedíte v kině, nebo...
Dnes, 14:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Dnes, 14:00
Válka v Koreji začala 25. června 1950 a její následky v podobě severokorejského totalitního režimu...
Dnes, 13:26
Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188...
Dnes, 12:32
Zaměstnavatelé ve všech třech regionech (Praha, Čechy, Morava) očekávají ve třetím čtvrtletí (červenec, srpen, září)...
Dnes, 12:27
Dobrou zprávou je, že enormní zdražování hypoték tak, jak bylo před pár lety predikováno, se...
Dnes, 12:14
Vyšetřovatelé z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes ráno obsadili budovu Krajského úřadu Středočeského...
Dnes, 11:30
Příslušníci královských rodin to mají někdy komplikované a bez ohledu na konkrétní rodinné vazby stejně...
Dnes, 10:00
Rodiny s dětmi v kočárku hledají obvykle trasy výletů obtížně. Máme hned dvě místa, která...
Dnes, 09:03
Pražského náměstka pro dopravu Adama Scheinherra interpelovala při jednání zastupitelstva hlavního města ve věci rušení...
Reklama