20℃
Dnes je 22. duben , svátek má Evženie

Praha 11 letos zahájí rekonstrukci ubytovny Sandra

Praha 11 letos zahájí rekonstrukci ubytovny Sandra, která bude sloužit pro startovací a sociální bydlení. Na jednání koaliční zastupitelé městské části schválili zvýšení rozpočtu pro tento rok o 130 milionů korun, které Praha 11 získá z úspor z minulých let. Kvůli tomu radu městské části kritizovalo opoziční Hnutí pro Prahu 11 (HPP11), které zpochybnilo i záměr rekonstrukce budovy. Při hlasování proto HPP11 opustilo jednací sál.

Reklama

Na rekonstrukci vypsala Praha 11 výběrové řízení a na začátku letošního března rada městské části rozhodla o výběru dodavatele, kterým bude společnost Hochtief. Celkové náklady na rekonstrukci několikapatrové budovy jsou 330 milionů korun. Na projekt získala městská část v loňském roce dotaci 200,5 milionu korun od hlavního města.

HPP11 považuje zařazení na program za nestandardní. Zastupitelé podle Šárky Zdeňkové (HPP11) nedostali žádné podklady k ekonomické a sociálně-ekonomické stránce věci a materiál řádně neprojednaly další orgány městské části.

Podle místostarosty Ondřeje Prokopa (ANO) musel být materiál zařazen na program zastupitelstva už nyní, protože v sobotu vyprší lhůta pro uzavření smlouvy s dodavatelem. Pokud by uzavření smlouvy městská část nestihla, mohl by dodavatel zrušit svůj příslib. Nabídka firmy, která skončila ve výběrovém řízení druhá, byla o 25 milionů dražší. Zároveň by podle Prokopa hrozilo, že by celé výběrové řízení, které trvalo zhruba rok, přišlo vniveč.

Další věcí, kterou opozice na projektu kritizovala, je skutečnost, že nejsou připravena pravidla pro pronájem bytů. Ta by se měla podle Zuzany Malé (za HPP11) zveřejnit, aby radnice rozhodovala skutečně transparentně.

Po rekonstrukci v nynější ubytovně vzniknou byty o velikosti 2kk až 4kk, sál pro potřeby radnice, kancelářské plochy a prostory pro služby. Byty mají sloužit jako startovací pro mladé rodiny, pro seniory, případně pro veřejné zaměstnance, jako jsou učitelé, hasiči či policisté. U objektu má vzniknout také čtyř až pětipodlažní parkovací dům, který by měl postavit magistrát.

Ubytovnu Sandra koupila v roce 2014 radnice Prahy 11 pod vedením tehdejšího starosty Dalibora Mlejnského (JM-ND, dříve ODS), podle opozice za nevýhodných podmínek. Cena byla 336 milionů korun, přestože o pět let dříve byla budova vydražena za 151 milionů. Tehdejší rozhodnutí Prahy 11 kritizoval i magistrát hlavního města. V objektu funguje levná ubytovna, na jejíž obyvatele si stěžují místní.

Hned vedle Sandry se nachází další mnohapatrový komplex, který nyní postrádá využití. Přestavět ho plánuje pražský magistrát. V bývalém hotelu vznikne 342 bytů, které chce město pronajímat lidem s nízkými příjmy, mladým rodinám s malými dětmi, lidem s omezenou schopností pohybu i seniorům.

Zdroj: čtk

Zapovězená stálice našich táboráků. Karel Kryl, básník s kytarou

Před 2 hodinami
Problémy s financováním nákladného projektu, které dosud bránily realizaci, pomůže vyřešit Vestec.
Dnes, 09:03
Dukla přivítala v posledním domácím utkání základní části FORTUNA:LIGY na svém hřišti Boleslav. Prohrávala 0:2,...
Včera, 19:18
Klokanům se na domácí půdě vůbec nedaří a šest kol v řadě v Ďolíčku neskórovali....
Včera, 15:35
Ve čtvrtek 9. května od 13:00 se pražský Střelecký ostrov promění v dějiště velkolepých oslav...
Včera, 13:26
Rada MČ Praha 12 schválila odvolání proti vydanému územnímu rozhodnutí ke stavbě bytového domu „Dvě...
Včera, 09:05
Židé v Praze jsou doloženi od 10. století, jejich sídliště byla soustředěna do několika míst...
20.4.2019
Historická budova pražského Národního divadla má požární signalizaci napojenou na dispečink s nepřetržitou službou, hlediště,...
20.4.2019
Technická správa komunikací (TSK) zahájí v květnu opravu severní lávky pro pěší na železničním mostě...
19.4.2019
Zatímco fotbalisté Slavie válí doma i ve světě, její skalní fanoušci působí klubu mnoho problémů....
19.4.2019
Praha 7 bude mít ve Stromovce novou zastávku „Planetárium Praha“. Využívat ji budou historické vozy...
Reklama