10℃
Dnes je 22. listopad , svátek má Cecílie

5 nejhorších tramvajových zastávek v Praze. Co je na nich špatně?

Další fotky

Zastávky. Některé jsou tak úzké a špatné umístěné, až to bije do očí. A že to vede k mnoha nebezpečným situacím a nehodám. Jiné jsou pro změnu letitě ve špatném stavu. Představujeme vám 5 nejhorších tramvajových zastávek v Praze. Nebo máte jiného favorita?

Vítězné náměstí v Dejvicích

Zastávka tramvaje Vítězné náměstí na Praze 6. Kdo by neznal populární kruhový objezd, kolem kterého krouží řidiči sem a tam. Na tom by samo o sobě nebylo nic hrozného, kdyby ovšem zastávky tramvaje byly alespoň trochu širší. Bohužel jsou zastávky neskonale úzké a není na nich dostatek místa. Lidé se na nich tak tísní a s hlavama přes sebe hledají správný spoj.

Husitská ulice na Žižkově projde velkou rekonstrukcí. Auta nebudou muset stát na chodníku. Uzavírka potrvá dlouho

Když se potřebují cestující dostat na zastávku, musí čekat dlouhé minuty na přechodu, aby se tam dostali. Hlavní je ale to, že se na obrubníky chodníku prostě nevejdou. To pak vede k mnohým nehodám, kdy musí lidé uskakovat z jedné strany před auty, z druhé strany před tramvají. Tramvaj srazila chodce na Vítězném náměstí naposledy letos v březnu.

Smrtonosná Biskupcova na Žižkově

Kdo by neznal zastávku nahoře na Žižkově, která funguje i v noci jako křižovatka spojů. Biskupcova je blízko od křižovatky ulic Koněvova a J. Želivského. Právě Koněvova ulice je v těchto dnech pravidelně vytížená, protože dochází k rekonstrukci ulice Husitská. Kdo by si nevzpomněl na kolaps dopravy, který uzavírce předcházel. V ulici J. Želivského se to hustým provozem jen hemží a situaci mají zachránit semafory. Když cestující ale spěchají na tramvaj, často dochází k nehodám. Buď je přejede auto, nebo se nevejdou na chodníček u zastávky. Ten je i v tomto případě příliš úzký.

OBRAZEM: Rozkopaná Husitská popravila „zpovykanou“ Krnáčovou. Rekonstrukce jede dál i bez ní…

Reprezentativně rozpadlé Muzeum

Tak trochu zastrčené bokem, ale přece v centru Prahy 1. Možná právě proto vypadá tramvajová zastávka Muzeum tak příšerně. Nachází se za budovou muzea v ulici Legerova a není tolik na očích. Faktem ale je, že tato zastávka už se dlouho rozpadá a jakmile zaprší, hromadí se tu bahno. Asfalt kolem kolejí už totiž dávno popraskal, takže zůstala jenom hlína. Chodníky kolem zastávky jsou pro ostudu. Obrubníky se rozpadají a v asfaltu jsou díry. Tohle místo je ideální na procházky v dešti, pokud si vezmete holinky a chcete zažít trochu přírody přímo v centru Prahy.

Nadbytečná Vozovna Hloubětín

Kdoví, kolik má naše hlavní město tramvajových vozoven, údajně je jich sedm. Nikdo nikdy pořádně neví, kde všude jsou. Vozovna Hloubětín spadá pod Prahu 14 a je nejmladší vozovnou pro tramvaje v Praze. Otevřena byla v roce 1951. Přesto ji ale čeká brzké zbourání – nedávno se totiž zjistilo, že by se mohla zřítit její střecha.

Analýza Libeňáku leží na stole. Sedmička chce zahájit rekonstrukci a řešit dopravu

Takže v lednu tohoto roku do vozovny přestaly jezdit tramvaje a vozovna se bude muset srovnat se zemí. Místo ní se pak postaví nová. Jenže to samo o sobě bude trvat klidně i roky, neb je současná vozovna v ochranném pásmu metra a pod halou je tunel linky metra B na Černý most. Jinými slovy tato zastávka je momentálně úplně zbytečná a dlouho ještě bude.

Vozovna Pankrác

Tahle vozovna se nachází na pankráckém náměstí Hrdinů v Praze 4. Oproti předchozí vozovně má jedno významné plus. Funguje. Trochu zarážející je ale to, jakým způsobem. Tramvaj tady objede celou vozovnu a kus Pankráce jenom proto, aby skončila zase 50 metrů od zastávky, kde už předtím byla. Když tedy mají cestující hodně času, mohou obdivovat projíždějící tramvaje a udělat si s nimi selfíčko.

Když se ale chtějí tramvají i někam dostat, už je to s nekonečným čekáním horší. Vypadá to tady spíš jako na tramvajové promenádě. Na druhou stranu jen tak někde tolik tramvají pohromadě Pražák nevidí. Pokud ovšem nepočítáme nehody a zácpy, které jsou na denním pořádku.

FOTO: Tramvajové zastávky – výběr

Tramvajové zastávky – výběr - tramvajová zastávkaTramvajové zastávky – výběr - Kulaťák v Dejvicích. Zastávka Vítězné náměstíTramvajové zastávky – výběr - Kulaťák v Dejvicích. Zastávka Vítězné náměstíTramvajové zastávky – výběr - BiskupcovaTramvajové zastávky – výběr - Biskupcova na Žižkově
Další fotky
Tramvajové zastávky – výběr - Muzeum wikTramvajové zastávky – výběr - Muzeum WikiTramvajové zastávky – výběr - Muzeum wikkTramvajové zastávky – výběr - MuzeumTramvajové zastávky – výběr - Vozovna Hloubětín.Tramvajové zastávky – výběr - Vozovna Hloubětín.Tramvajové zastávky – výběr - Vozovna Hloubětín.Tramvajové zastávky – výběr - Vozovna Hloubětín.Tramvajové zastávky – výběr - Vozovna Pankrác.Tramvajové zastávky – výběr - Vozovna Pankrác.Tramvajové zastávky – výběr - Vozovna_Pankrac
Před 2 hodinami
Pražský magistrát vyhrál soudní při se společností Delta Center, která měla v nájmu holešovickou tržnici....
Včera, 19:36
Od čtvrtka 21. do neděle 24. listopadu se koná už 16. ročník Mezinárodního festivalu alpinismu...
Včera, 15:01
Obvodní soud pro Prahu 4 zamítl žalobu, podanou třemi nájemníky proti CIB RENT Písnice s....
Včera, 10:44
V neděli 24. listopadu mezi 10. a 17. hodinou si ve střešovické Restauraci na Ořechovce...
Včera, 08:01
Vedení pražské policie požádalo magistrát, aby aktivoval na šesti místech v hlavním městě automatické rozpoznávání...
20.11.2019
Výrazné filmy o současném Polsku, polský dokumentární brunch, program pro děti a chutné delikatesy ke...
20.11.2019
PragArtWorks uvádí v pořadí již pátou pop-up výstavu na Palmovce, na které se představí 52...
20.11.2019
Dokumentární filmy, diskuze a výstavy na téma jídlo a zemědělství budou k vidění 21. listopadu...
20.11.2019
Požár dnes ráno poškodil dřevěnou rozhlednu Doubravka v pražských Kyjích. Plameny se hasičům podařilo rychle...
20.11.2019
Spolek Ohňostroj pro Prahu, který chce v Praze navzdory rozhodnutí magistrátu uspořádat novoroční ohňostroj, jej...
Reklama