5 nejlepších kaváren pro maminky s dětmi. Kam v Praze vyrazit na kafe?

Vyrazit si jenom tak do kavárny začíná být výsadou mladých lidí jako jsou studenti, mladé páry a důchodci. Ale pokecat si jen tak s kamarádkou u kafe je právě pro maminku s dětmi k nezaplacení. Každá maminka potřebuje občas provětrat hlavu a nebýt s dítětem jenom zavřená doma. A hlavně se scházet s ostatními maminkami i jinde, než jenom na dětském hřišti. I matky mají právo na společenský život! A proto jsme pro vás vybrali nejlepší baby friendly kavárny, kde si v klidu popovídáte a vaše dětičky se zabaví.

V Praze je spousta kaváren, bohužel z některých vás vyhodí jenom co vstoupíte s kočárkem nebo jim pro jistotu vadí, že malé děti piští a poletují všude kolem. Naštěstí jsou i kavárny, kde budete s malými dětmi vítány a nikdo se k vám nebude chovat hnusně.

Vybrali jsme 5 vyhlášených pražských cukráren. Kde mají nejlepší zákusky?

Kavárna Vesmírna

Je kousek od Václaváku a je oceněna certifikátem „Místo přátelské rodině“. Kavárna má koncept bytu, nevypadá tedy jako úplně typická kavárnička. Je tam kuchyň, obývák, pracovna, výstavní síň a dětský pokoj. Číšníci tady pracují mimo jiné také v rámci tréninku s lidmi s mentálním postižením. Jsou tu kavárenské stolky, malá čajovna, pohovka, posedět jde ale i v dětském koutku. Můžete si vypůjčit nějakou stolní hru, knížku nebo noviny. Přístup sem mají nejen děti, ale i zvířata jako jsou psi.

Ta kavárna

Je v areálu Jedličkova ústavu a slouží jako tréninkové pracoviště pro mladé lidi s tělesným postižením, přátelská je ale také k rodinám s dětmi. Je tu světlý prostor a moderní nábytek, dětský koutek je velký a vybavený spoustou hraček. K dispozici je i přebalovací pult a k zapůjčení něco na čtení. Hned vedle dětského koutku jsou stolky, takže mohou rodiče zároveň klábosit a hlídat děti. Pochutnat si můžete na fair-trade kávě, je tady k výběru i pečivo. Můžete si vybrat mezi kravským nebo rýžovým mlékem, nechybí tu ale ani dětská přesnídávka.

Člověk nebo pes? To je věčný boj na koupališti! Mají se psi koupat tam, kde malé děti?

Kafé a kakao

Tato kavárna sídlí na Vinohradech a je velmi útulná, dětský koutek je vybavený a zabírá celou zadní místnost. Rodiče si mohou vychutnat také fair-trade kávu a k tomu zdravé menu. Jsou tu i dorty a kakao, ale i dětské menu. Najdete tu mimojiné třeba nočníky. Kavárna se zaměřuje na rodiny s dětmi, tudíž tady probíhají i dětské párty.

Netradiční voňavé recepty proti migréně. Šeřík se dá i jíst! Vyzkoušejte šeříkový dort

Mlsná žirafa

Je to kavárna ve Strašnicích a proslulá je zejména svými palačinkami na sladko i na slano, mají širokou škálu různých druhů. Kromě toho dělají i bagety, těstoviny, ale i zmrzlinové poháry. Příjemné posezení u stolečků doplňuje dětský koutek. V této skromné kavárničce se vaří z kvalitních a čerstvých surovin a hlavně je tam milá obsluha. Je to víc než jen kavárna, jde o příjemné místo k odpočinku, kde si můžete dát skoro cokoliv. Výhodou je to, že je malá a útulná.

Skáčou na stůl, nechají se drbat, kradou zákazníkům mince. V pražské kavárně v Karlíně zkrátka vládnou kočky

Výtopna

Tato restaurace sice není přímo určena pro děti, ale zato si z ní odnesou nezapomenutelný zážitek. Je to restaurace na Václaváku a samotné zákusky vám vozí modelové vláčky. Nápoje a zákusky vozí vláčky asi čtyři sta metrů až k vašemu stolečku. Vlaky táhnou všechno vaše občerstvení na vagonech a vydávají reálné zvuky lokomotivy, a to včetně kouře z komínů. Hosty obsluhuje celkem 15 lokomotiv. Cestou zdolávají tunely a mosty. Každý vláček utáhne přes 12 piv.

Dnes, 16:30
Dva případy nákazy koronavirem potvrdili lékaři v alzheimer centru v pražských Malešicích. Nemoc covid-19 se...
Včera, 17:51
Návštěvníci historických objektů či výstav na Pražském hradu nemusí od dneška do pondělí platit vstupné....
Včera, 14:44
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Včera, 14:44
Harmonogram stavby trojské lávky koronavirová krize nenarušila. Stavebníci už dokončili pilíře a pracují na mostních...
28.5.2020
Městská společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) otevřela nové výjezdové středisko v Praze Michli. Středisko...
28.5.2020
Týden starý incident mezi pražským primátorem Zdeňkem Hřibem a předsedkyní zastupitelského klubu ODS Alexandrou Udženijou...
28.5.2020
Život v Česku se pomalu vrací do běžných kolejí. Otevřena je většina obchodů, lidé mohou...
Invalidovna
28.5.2020
Výpůjčku západního křídla Invalidovny v pražském Karlíně získalo do konce letošního roku Multikulturní centrum Studia...
28.5.2020
Vlaky se na opravený Negrelliho viadukt v Praze vrátí hned v první den jeho otevření,...
27.5.2020
Na trať mezi pražskými Hlubočepy a Sídlištěm Barrandovem se vrátí od pondělí 1. června tramvaje....
27.5.2020
Komerční článek
Náš REGION představuje top produkty tohoto boxu, které lze zakoupit a testovat na www.brandnooz.cz. KINDER...
Reklama